Deklaracja dostępności
Zaproszenie na sezon 2015/2016
Informujemy, iż z dniem 9 września 2015 roku Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka rusza z ósmą edycją Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tutaj każdy, kto zakończył już swą karierę zawodową, przeszedł na emeryturę lub rentę i ma czas, by realizować swoje marzenia i pasje, znajdzie coś dla siebie. Dzięki różnorodnym zajęciom organizowanym przez Uniwersytet nasi Słuchacze mają możliwość pogłębiać swoją wiedzę, podyskutować w gronie znajomych, prowadzić aktywny tryb życia, podtrzymywać kondycję, poznawać ludzi kreatywnych, pełnych pasji i chęci do działania, jak również budować więzi międzyludzkie, takie jak np. przyjaźń. Jednak w roku akademickim 2015/2016 nastąpiły dwie bardzo ważne zmiany. Mianowicie zajęcia odbywać się będą w każdą środę, poczynając od 9 września w godzinach od 11.00 do 14.00. Składać się będą z dwóch wykładów lub wykładu i koncertu edukacyjnego w wykonaniu Filharmonii Narodowej w Warszawie. Druga ważna zmiana to data inauguracji. Wyjątkowo ze względu na budowę Centrum Kulturalno-Artystycznego odbędzie się ona w trakcie semestru tj. 21 października już w nowym budynku. Wykład inauguracyjny poprowadzi Burmistrz Gminy Kozienice dr Tomasz Śmietanka, natomiast w części artystycznej wystąpią „Kozienickie Smyczki” pod kierunkiem Pana Adriana Hanke.
Zapisy oraz szczegółowe informacje na temat oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach w dniach od 1 do 8 września, w godz. 11.00-14.00, u Aleksandry Pajdy lub Izabeli Barcikowskiej-Poździk w Kozienickim Domu Kultury (ul. Al. 1 Maja 8) e-mail: dom.kultury@dkkozienice.pl lub pod nr telefonu 48 611 07 50.
Słuchacze opłacają czesne w wysokości 50 zł za semestr, a osoby zapisujące się po raz pierwszy dodatkowo 10 zł wpisowego. W tym roku przygotowaliśmy bogatą ofertę edukacyjno-kulturalną. Będzie można m.in. wysłuchać wykładów:
  • Burmistrza Kozienic, dr inż. Tomasza Śmietanki
  • Starosty Kozienickiego, Janusza Stąpóra
  • Anny Osmólskiej – Mętrak i Janusza Zaorskiego
  • Alicji Grzesiak - specjalisty psychologii kryzysu, hipnoterapeuty
  • Andrzeja Pasławskiego – podróżnika
  • dr Karola Piaseckiego – antropologa, współpracownika prof. Tomasza Mikockiego
  • Jolanty Szwalbe - autorki antologii cytatów i pierwszej ich edytorki oraz wielu innych.
Pierwsze wykłady już 9 września 2015 roku o godz. 11.00 w sali widowiskowej Kozienickiego Domu Kultury, ul. Al. 1 Maja 8. Ponadto w roku akademickim 2015/2016 dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowane zostaną wycieczki oraz zajęcia fakultatywne takie jak: joga, aqua aerobic, zajęcia taneczne dla kobiet, gimnastyka 50+, tańce w kręgu, nordic walking, zajęcia teatralne, warsztaty plastyczne decoupage, zajęcia fotograficzne, chór III Wieku, zajęcia z samoobrony, tenis stołowy, zdrowe plecy, nauka gry na pianinie, język angielski oraz język niemiecki, a także nowość m.in.: język włoski i tkactwo artystyczne. Ponadto słuchacze UTW będą także uprawnieni do korzystania z 20% zniżki na wyjazdy organizowane przez Kozienicki Dom Kultury w ramach cyklu Teatralne podróże.