Deklaracja dostępności
Nabór uzupełniający na zajęcia stałe w roku szkolnym 2015/2016
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka OGŁASZA NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY NA ZAJĘCIA STAŁE dla dzieci, młodzieży i dorosłych na rok szkolny 2015/2016. Na wszystkie zajęcia ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !!!
WARSZTATY DZIENNIKARSKIE PRASOWE (zajęcia nieodpłatne) - zajęcia grupowe dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich Zajęcia poprowadzi: Mariusz Basaj - dziennikarz odpowiedzialny za portal Kozienice24.pl
 • Uczestnicy warsztatów poznają podstawy pracy dziennikarskiej i specyfikę tego zawodu, poznają różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami mediów (prasa, TV, radio, Internet - w tym social media) i sposoby "pisania pod dane medium". Przybliżone zostaną im podstawowe źródła informacji dziennikarskiej wraz z metodami pozyskiwania informacji w praktyce. Poznają podstawowe gatunki dziennikarskie, nauczą się zbierać i przetwarzać informacje, rozróżniać publicystykę od informacji, redagować proste teksty informacyjne, przygotowywać krótkie informacje. Poznają podstawowe pojęcia związane z fotografią. Będą mieli okazję podyskutować na tematy związane z etyką dziennikarską, poruszymy temat misyjności dziennikarstwa oraz sytuacji mediów w Polsce. Przybliżone im zostaną podstawy prawa prasowego.
 • Najlepsze teksty publikowane będą w magazynie kulturalnym KDK oraz na portalu kozienice24.pl.
 • Zajęcia odbywać się będą w sali dydaktycznej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach raz w tygodniu, w poniedziałki w godz. 17.00 – 19.00.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 15 lutego 2016r. o godz. 17.00 w sali dydaktycznej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach, ul. Warszawska 29.
Zajęcia w ramach projektu: „Scena dla dorosłych – Teatr Barometr” (zajęcia odpłatne: 60 zł miesięcznie) - zajęcia grupowe dla osób dorosłych - serdecznie zapraszamy pasjonatów teatru! Zajęcia poprowadzi: Radosław Mazur – aktor i pedagog współpracujący z KDK
 • W trakcie cotygodniowych spotkań będą realizowane spektakle teatralne oparte zarówno o repertuar autorski jak i klasyczną dramaturgię.
 • Zajęcia odbywać się będą w sali teatralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach raz w tygodniu, w środy w godz. 19.00-21.00.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 lutego 2016r. o godz. 19.00 w sali teatralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach, ul. Warszawska 29. Drugi termin spotkania organizacyjnego - 16 marca 2016r. o godz. 19.00 w sali teatralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach, ul. Warszawska 29.
RYSUJEMY KOMIKSY (zajęcia nieodpłatne) - zajęcia grupowe dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich instruktor: Joanna i Luca Montagliani – włoski rysownik komiksów
 • Zajęcia odbywać się będą w sali dydaktycznej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach raz w tygodniu, w piątki w godz. 19.00-20.00.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 26 lutego 2016r. o godz. 19.00 w sali dydaktycznej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach, ul. Warszawska 29.
KURS Z ZAKRESU PROJEKTOWANIA I TWORZENIA BIŻUTERII (zajęcia nieodpłatne) - zajęcia grupowe dla dzieci szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich Zajęcia poprowadzi: Irmina Węgrzycka
 • Projektowanie i tworzenie biżuterii aktywizuje u uczestników zajęć twórcze myślenie, wyobraźnię, spostrzegawczość, dokładność i cierpliwość. Pomaga w opanowaniu planowania, organizacji pracy, podejmowania decyzji. Kształtuje oko i rękę, wyrabia smak estetyczny, uczy wytrwałości i znajduje zastosowanie w życiu.
 • Kurs obejmuje 4 spotkania po 1 h.
 • Zajęcia odbywać się będą w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach raz w tygodniu, termin do ustalenia.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 1 marca 2016r. o godz. 17.30 w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach, ul. Warszawska 29.
KURS Z ZAKRESU PROJEKTOWANIA I TWORZENIA BIŻUTERII (zajęcia odpłatne: 60 zł za kurs) - zajęcia grupowe dla osób dorosłych Zajęcia poprowadzi: Irmina Węgrzycka
 • Projektowanie i tworzenie biżuterii aktywizuje u uczestników zajęć twórcze myślenie, wyobraźnię, spostrzegawczość, dokładność i cierpliwość. Pomaga w opanowaniu planowania, organizacji pracy, podejmowania decyzji. Kształtuje oko i rękę, wyrabia smak estetyczny, uczy wytrwałości i znajduje zastosowanie w życiu.
 • Kurs obejmuje 4 spotkania po 1 h.
 • Zajęcia odbywać się będą w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach raz w tygodniu, termin do ustalenia.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 1 marca 2016r. o godz. 18.00 w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach, ul. Warszawska 29.
Kurs z rysunku odręcznego „Rysuję, bo lubię ….” cz. 1 „OWOCE” (zajęcia nieodpłatne) - zajęcia grupowe dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich instruktor: Agnieszka Żarłak
 • Kurs obejmuje 4 spotkania po 2 h i będziemy zajmować się rysowaniem OWOCÓW. Zajęcia mają na celu nabycie umiejętności rysowania konkretnych rzeczy zgodnie z założonym tematem kursu. W czasie kursu będą podejmowane zagadnienia historii sztuki, analiza prac znanych autorów. W szczególności zwracać będziemy uwagę na kompozycję, światłocień, rodzaje faktury i linii.
 • Zajęcia odbywać się będą w sali sztuk plastycznych Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach, w małych grupach 5-8 osób, raz w tygodniu, w czwartki w godz. 16.30-18.30.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 3 marca 2016r. o godz. 17.00 w galerii Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach, ul. Warszawska 29.
Zapisy oraz szczegółowe informacje w Punkcie Informacji Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29), pod nr tel. 48 611 07 50, e-mail pit@dkkozienice.pl. Serdecznie zapraszamy !!!