Deklaracja dostępności
LATO w MIEŚCIE - WAKACJE 2016 z KDK
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w akcji LATO w MIEŚCIE - WAKACJE 2016 z KDK, która potrwa od 27 czerwca do 31 sierpnia 2016r. W czasie wakacji będzie można spędzić czas pod okiem naszych instruktorów, przy okazji nabywając i doskonaląc umiejętności artystyczne. Nie zabraknie także seansów w kinie.
  UWAGA!!!
  • Wszystkie zajęcia wakacyjne są nieodpłatne, za wyjątkiem seansów kinowych.
  • Większość materiałów niezbędnych do przeprowadzenia zajęć zapewnia KDK.
  • Zarówno w przypadku zajęć, jak i seansów kinowych, liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zapisów, a w przypadku kina, wpłat.
  • Liczebność grupy niezbędnej do przeprowadzenia zajęć określa instruktor prowadzący dane zajęcia. W przypadku nie zebrania wystarczającej liczby chętnych dane zajęcia zostaną odwołane.
  • Zapisy prowadzone są do wyczerpania limitu miejsc.
  • Wpis na listę może być dokonany osobiście, telefonicznie lub e-mailowo - poprzez podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu do kontaktu.
  • Zapisy i dodatkowe informacje: Punkt Informacji Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29), tel. 48 611 07 50, e-mail: pit@dkkozienice.pl.
PROGRAM OFERTY WAKACYJNEJ 2016 - LATO w MIEŚCIE - WAKACJE 2016 z KDK
PATIO (hol główny)
  Bajkowy Świat z klocków MuBaBaO
   Termin: 13 lipca 2016 r., w godz. 11.00-13.30. Adresaci: dzieci ze szkół podstawowych. W programie: wymyślanie i prezentacja opowieści o ukrytym lokalnym skarbie, zabawa w poszukiwanie skarbów Kozienic, elementy warsztatów „Tworzenie Słowem” czyli zabawne ćwiczenia na tworzenie opowieści. Osoba prowadząca: Michał Malinowski - opowiadacz, założyciel i dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.
SALA TANECZNA
  Kurs tańca dla dzieci
   Termin: 15 i 22 lipca 2016 r. (dwa spotkania), w godz. 15.00-16.00. Adresaci: dzieci w wieku 6-10 lat. W programie: kurs baletu klasycznego z elementami polskich tańców narodowych ukierunkowany na przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności z zakresu stylu, jakim jest balet oraz sposobów jego łączenia z polskimi tańcami narodowymi, ćwiczenia rozciągające, ćwiczenia poprawiające koordynację słuchowo-ruchową, zabawy z chustą Klanzy. Osoba prowadząca: Helena Szamańska - instruktor tańca KDK.
  Warsztaty tańca break dance
   Termin: 19, 20, 21 lipca 2016r., w godz. 17.00-19.00. Adresaci: dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna oraz szkół średnich. Osoba prowadząca: Michał Wójcik – tancerz break dance współpracujący z KDK.
  Warsztaty taneczne - taniec folk-jazz
   Termin: 8 sierpnia 2016r., w godz. 12.00-14.00. UWAGA: Z przyczyn od nas niezależnych, warsztaty zostają odwołane. Adresaci: uczniowie z klas 4-6 szkół podstawowych i gimnazjów. W programie: połączenie techniki tańca ludowego i tańca jazzowego. Osoba prowadząca: Joanna Wolańska – tancerka i pedagog Zespołu Tańca Ludowego „Harnam” z Łodzi, założycielka Grupy „Off Harnam”, absolwentka kierunku choreografia i techniki tańca Akademii Muzycznej w Łodzi.
  Warsztaty taneczne - taniec towarzyski i disco dance
   Termin: 9 i 10 sierpnia 2016r., w godz. 10.00-12.00. UWAGA: Z przyczyn od nas niezależnych, warsztaty zostają odwołane. Adresaci: dzieci z klas 5-6 szkół podstawowych. W programie: nauka tańców latynoamerykańskich i tańców disco. Osoba prowadząca: Szymon Gniadkowski – dyplomowany instruktor tańca, wielokrotny Mistrz Polski formacji w tańcach latynoamerykańskich. Trener mistrzów świata w tańcach karaibskich, specjalizuje się w nauce salsy, bachaty, merengue, disco dance oraz tańców latynoamerykańskich.
  Warsztaty taneczne - taniec towarzyski i disco dance
   Termin: 9 i 10 sierpnia 2016r., w godz. 12.00-14.00. UWAGA: Z przyczyn od nas niezależnych, warsztaty zostają odwołane. Adresaci: młodzież szkół gimnazjalnych i średnich. W programie: nauka tańców latynoamerykańskich i tańców disco. Osoba prowadząca: Szymon Gniadkowski – dyplomowany instruktor tańca, wielokrotny Mistrz Polski formacji w tańcach latynoamerykańskich. Trener mistrzów świata w tańcach karaibskich, specjalizuje się w nauce salsy, bachaty, merengue, disco dance oraz tańców latynoamerykańskich.
  Kurs tańca dla dzieci
   Termin: 22 i 24 sierpnia 2016 r. (dwa spotkania), w godz. 15.00-16.00. Adresaci: dzieci w wieku 6-10 lat. W programie: kurs baletu klasycznego z elementami polskich tańców narodowych ukierunkowany na przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności z zakresu stylu, jakim jest balet oraz sposobów jego łączenia z polskimi tańcami narodowymi, ćwiczenia rozciągające, ćwiczenia poprawiające koordynację słuchowo-ruchową, zabawy z chustą Klanzy. Osoba prowadząca: Helena Szamańska - instruktor tańca KDK.
  Warsztaty tańca break dance
   Termin: 23, 24, 25 sierpnia 2016r., w godz. 17.00-19.00. Adresaci: dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna oraz szkół średnich. Osoba prowadząca: Michał Wójcik – tancerz break dance współpracujący z KDK.
SALA SZTUK PLASTYCZNYCH
  Warsztaty małych podróżników
   Termin: 4 lipca 2016r., w godz. 12.00-13.30. Adresaci: dzieci w wieku 6-9 lat. W programie: Na warsztatach dzieci przenoszą się w świat podróży. Stają się małymi podróżnikami i odkrywcami. Tematem przewodnim jest podróż do wybranego miasta, państwa, na wybrany kontynent, bądź śladami znanych podróżników. Wokół tej podróży podejmowane są różne wyzwania, odkrywane nieznane dotąd lądy, rozwiązywane zagadki, tworzone różne konstrukcje. Podczas warsztatów dzieci pracują z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych, budowlanych, recyklingowych np. tekturą, patyczkami kreatywnymi, drewnem, peszelami, drutami, kablami, śrubkami, rurami oraz różnego rodzaju materiałami recyklingowymi (typu: butelki plastikowe, korki od butelek, torebki foliowe, skrawki materiałów, rolki po papierze, folia bąbelkowa, różnego rodzaju rury plastikowe). Podróże: Krzysztofa Kolumba, Ferdynanda Magellana, Vasco da Gamy, Marco Polo, Amerigo Vespucciego, Bartolomena Diaza, Jamesa Cooka, Luisa Antonio de Bougainville, Roalda Amundsena, Roberta Peary, Edmunda Hillary, Tenzing Norgay stają się inspiracją do poszukiwania i wymyślania własnych kierunków wypraw. Stworzone podczas zajęć przedmioty dzieci mogą zabrać ze sobą do domu. Osoba prowadząca: Magdalena Wawrzycka – trener umiejętności psychospołecznych, pedagog, popularyzatorka działań twórczych. Specjalizuje się w dziedzinie twórczości i kreatywności. Jest ekspertem w zakresie wspierania rozwoju twórczego i naukowego dzieci.
  Warsztaty małych filozofów
   Termin: 5 lipca 2016r., w godz. 12.00-13.30. Adresaci: dzieci w wieku 6-9 lat. W programie: Na warsztatach pretekstem do działania są pytania i pobudzenie twórczego myślenia w wybranym temacie. Po wprowadzeniu następuje przejście do twórczego działania. Dzieci tworzą rzeczy, wytwory, kreatywne zabawki, których jeszcze nie ma. Wszystko co powstaje jest unikatowe i jedyne w swoim rodzaju. Dzieci pracują z wykorzystaniem różnorodnych materiałów: farbą, gliną, piaskiem, kredą, papierami, tkaninami, gazetami, różnymi masami (masą plastyczną, masą piankową, masą perłową, masą kinetyczną), tekturą, patyczkami kreatywnymi, drewnem, peszelami oraz różnego rodzaju materiałami recyklingowymi typu (m.in.: butelki plastikowe, korki od butelek, torebki foliowe, skrawki materiałów, rolki po papierze, folia bąbelkowa, różnego rodzaju rury plastikowe) itp. Przykład: Warsztaty małych filozofów – bezludna wyspa. Warsztaty rozpoczynamy uruchomieniem twórczego myślenia poprzez wizualizację lotu na bezludną wyspę. Po wizualizacji wspólnie rozmawiamy o tym co widzieliśmy, jak wyglądały nasze wyspy, co by było gdybyśmy naprawdę znaleźli się na wyspie itp. Następnie przechodzimy do działania, każdy tworzy własną makietę bezludnej wyspy. Stworzone podczas zajęć przedmioty dzieci mogą zabrać ze sobą do domu. Osoba prowadząca: Magdalena Wawrzycka – trener umiejętności psychospołecznych, pedagog, popularyzatorka działań twórczych. Specjalizuje się w dziedzinie twórczości i kreatywności. Jest ekspertem w zakresie wspierania rozwoju twórczego i naukowego dzieci.
  Warsztaty plastyczne – zakładka do książki
   Termin: 20 lipca 2016r., w godz. 12.00-14.00. Adresaci: dzieci w wieku 6-10 lat. W programie: każdy z uczestników będzie mógł zaprojektować oraz uszyć trzy zakładki (zakładki w kształcie odrysowanych rączek, zakładki w kształcie serca, zakładki zwierzątka). W ruch pójdzie nieograniczona wyobraźnia dzieci, a także kolorowe i miękkie materiały, takie jak bawełna, polar i kolorowy papier. Swoje prace maluchy udekorują różnorodnymi dodatkami pasmanteryjnymi: guzikami, cekinami, tasiemkami czy muliną. UWAGA: Należy przynieść ze sobą ścinki kolorowych materiałów. Stworzone podczas zajęć zakładki dzieci zabierają ze sobą do domu. Osoba prowadząca: Helena Szamańska - instruktorka KDK.
  T-shirt na kolorowo
   Termin: 28 lipca 2016r., w godz. 10.00-13.00. Adresaci: dzieci od 12 lat. Program: zabawa z kolorem na tkaninie. Farbowanie podkoszulka w farbach do tkanin. UWAGA: Należy przynieść ze sobą T-shirt biały bawełniany, pozostałe materiały zapewnia organizator. Osoba prowadząca: Agnieszka Bieńkowska – instruktor plastyki KDK.
  Zajęcia plastyczne – „Lalki motanki”
   Termin: 8 sierpnia 2016r., w godz. 11.00-14.00. UWAGA: Z przyczyn od nas niezależnych, warsztaty zostają odwołane. Adresaci: dzieci od 10 lat. W programie: Praca z tkaninami, manualna artystyczna zabawa. UWAGA: Należy przynieść ze sobą ścinki kolorowych materiałów. Osoba prowadząca: Ewa Bielecka – plastyk.
  „Wielcy malarze – namaluj dzieło”
   Termin: 16 i 23 sierpnia 2016r. (dwa spotkania), w godz. 13.00-15.00. Adresaci: młodzież w wieku 12-17 lat. W programie: na warsztatach młodzież zapozna się z największymi dziełami malarstwa światowego (szczególnie impresjonizmu). Obejrzy reprodukcje najbardziej znanych obrazów i po wyborze spróbuje stworzyć swoją „kopię” obrazu na podobraziu malarskim - farbami olejnymi. Podczas warsztatów młodzież zapozna się także z materiałami malarskimi: blejtramami, farbami olejnymi, mediami, różnymi rodzajami pędzli, szpachelek malarskich. Zapozna się z biografią wybranego malarza i charakterystyką okresu w którym tworzył. Namalowane podczas zajęć dzieło młodzież zabierze do domu. Osoba prowadząca: Marlena Zielińska – instruktor KDK.
  Kot decoupage
   Termin: 17 sierpnia 2016r., w godz. 10.00-13.00. Adresaci: dzieci od 12 lat. W programie: dekoracyjne zdobienie techniką decoupage – drewnianego kota. Osoba prowadząca: Agnieszka Bieńkowska – instruktor plastyki KDK.
  Zajęcia plastyczne – „Rajski ptak”
   Termin: 18 sierpnia 2016r., w godz. 11.00-14.00. Adresaci: dzieci od 10 lat. W programie: Tworzenie kolorowego ptaka z filcu. Osoba prowadząca: Ewa Bielecka – plastyk.
  Warsztaty plastyczne - „Lalka z pędzla”
   Termin: 24 sierpnia 2016r., w godz. 11.00-14.00. Adresaci: dzieci od 12 lat. W programie: dekoracja w formie lalki przy użyciu pędzla i farb akrylowych. Osoba prowadząca: Agnieszka Bieńkowska – instruktor plastyki KDK.
SALA MUZYCZNA
  Warsztaty wokalne „Mały Gospel”
   Termin: 4 lipca 2016r., w godz. 10.00-11.30. Adresaci: dzieci w wieku od 7 lat. Osoba prowadząca: Ewa Izdebska – instruktor współpracujący z KDK.
  Warsztaty wokalne
   Termin: 8 lipca 2016r., od godz. 10.30. Adresaci: młodzież od VI kl. szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalna i szkół średnich. W programie: zajęcia rozpoczną się wykładem „technika wokalna w śpiewie ”, w dalszym programie indywidualne lekcje śpiewu dla uczestników. Osoba prowadząca: Piotr Markowski – instruktor muzyki współpracujący z KDK, nauczyciel śpiewu, trener wokalny, mentor w international Teacher of Mix (IVTOM), chórmistrz, pianista, aranżer, akompaniator.
  Warsztaty wokalne „Mały Gospel”
   Termin: 8 sierpnia 2016r., w godz. 10.00-11.30. UWAGA: Z przyczyn od nas niezależnych, termin warsztatów zostaje przeniesiony na 16 sierpnia 2016r., w godz. 10.00-11.30. Adresaci: dzieci w wieku od 7 lat. Osoba prowadząca: Ewa Izdebska – instruktor współpracujący z KDK.
  „Spotkanie z muzyką” – śpiew (zajęcia indywidualne)
   Termin: ustalany indywidualnie, dwa spotkania po 30 min. Adresaci: dzieci w wieku od 5 lat. Osoba prowadząca: Ewa Izdebska – instruktor współpracujący z KDK.
  „Spotkanie z muzyką” – instrument: pianino (zajęcia indywidualne)
   Termin: ustalany indywidualnie, dwa spotkania po 30 min. Adresaci: dzieci w wieku od 5 lat. Osoba prowadząca: Ewa Izdebska – instruktor współpracujący z KDK.
SALA TEATRALNA
  Letnie warsztaty kabaretowe
   Termin: 11-15 lipca 2016r. (pięć spotkań), w godz. 10.00-15.00. Adresaci: uczniowie gimnazjów i szkół średnich. Program: młodzież zapozna się z podstawami improwizacji kabaretowej i w oparciu o zdobytą wiedzę praktyczną ostatniego dnia warsztatów wystąpi przed zgromadzoną publicznością. Osoba prowadząca: Radosław Mazur – aktor współpracujący z KDK.
  Letnie warsztaty „Ożywiamy miasto”
   Termin: 18-22 lipca 2016r. (pięć spotkań), w godz. 16.00-18.00. Adresaci: uczniowie gimnazjów i szkół średnich. Program: młodzież pod opieką instruktora wymyśli i stworzy projekt animacyjny, który następnie przeprowadzi w przestrzeni miejskiej. Może to być: wystawa, happening, performance, akcja społeczna. Wszystko pod jednym warunkiem: zachęci mieszkańców Kozienic do aktywności w sferze życia społecznego. Osoba prowadząca: Radosław Mazur – aktor współpracujący z KDK.
  Letnie warsztaty teatralne
   Termin: 18-22 lipca 2016r., w godz. 10.00-14.00 i 25 lipca 2016r., w godz. 15.00-19.00, w sali kameralnej próba generalna i pokaz. Adresaci: uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych. W programie: w trakcie warsztatów uczestnicy opracują krótkie, autorskie przedstawienie, które zaprezentują ostatniego dnia spotkań. Osoba prowadząca: Radosław Mazur – aktor współpracujący z KDK.
SALA DYDAKTYCZNA
  Warsztaty robienia muszelkowych magnesów
   Termin: 8 lipca 2016r., w godz. 12.00-14.00. Adresaci: dzieci w wieku 6-10 lat. W programie: podczas warsztatów dzieci z morskich muszelek, taśmy magnetycznej i dodatkowych elementów dekoracyjnych stworzą niepowtarzalne kolorowe magnesiki, które w efekcie końcowym zawisną na lodówkach, tablicach i innych miejscach… Osoba prowadząca: Izabela Barcikowska-Poździk – instruktor KDK.
  Warsztaty robienia plażowych piórników
   Termin: 11 lipca 2016r., w godz. 12.00-14.00. Adresaci: dzieci w wieku 6-10 lat. W programie: podczas warsztatów dzieci z rolek po papierze toaletowym, tektury i kolorowych papierów stworzą bajecznie kolorowe plażowe piórniki, które, podczas gdy za oknem będzie padał jesienny deszcz, będą przypominać o wakacyjnych szaleństwach. Osoba prowadząca: Izabela Barcikowska-Poździk – instruktor KDK.
  Wakacyjny kurs fotografii cyfrowej
   Termin: 18-21 lipca 2016r. (cztery spotkania), w godz. 11.00-13.00. Adresaci: młodzież w wieku 12-18 lat. W programie: podstawowe wiadomości z zakresu fotografii cyfrowej, budowanie kompozycji, tematy w fotografii, obróbka zdjęć itp. Osoba prowadząca: Grzegorz Dróżdż – fotograf.
SALA NA ROGU
  Warsztaty z tkania koralikami bransoletek metodą Peyote
   Termin: 5 lipca 2016r., w godz. 10.00-14.00. Adresaci: dzieci szkół podstawowych. Program: Peyote to pracochłonna metoda tkania koralikami. Jest to bardzo efektowna technika, pozwalająca na wykonanie bransolet, naszyjników, pasów oraz przeróżnych elementów składowych biżuterii. Na warsztatach instruktor pokaże jak wykonać efektowną bransoletkę utkaną ze szklanych koralików Toho, wg. własnych projektów uczestników lub projektów przygotowanych przez prowadzącą warsztaty. Osoba prowadząca: Irmina Węgrzycka – instruktor współpracujący z KDK.
  Warsztaty z tkania koralikami bransoletek metodą Peyote
   Termin: 7 lipca 2016r., w godz. 10.00-14.00. Adresaci: młodzież szkół gimnazjalnych i średnich. Program: Peyote to pracochłonna metoda tkania koralikami. Jest to bardzo efektowna technika, pozwalająca na wykonanie bransolet, naszyjników, pasów oraz przeróżnych elementów składowych biżuterii. Na warsztatach instruktor pokaże jak wykonać efektowną bransoletkę utkaną ze szklanych koralików Toho, wg. własnych projektów uczestników lub projektów przygotowanych przez prowadzącą warsztaty. Osoba prowadząca: Irmina Węgrzycka – instruktor współpracujący z KDK.
  Warsztaty – Sztuczki magiczne
   Termin: 12 lipca 2016r., w godz. 11.00-12.30. Adresaci: dzieci od 8 lat. Program: nauka sztuczek magicznych dostosowanych do wieku dzieci, na zakończenie pokaz iluzjonistyczny w wykonaniu prowadzącego. Osoba prowadząca: Bartosz Madej - iluzjonista.
  Malowanie T-shirtów
   Termin: 8 sierpnia 2016r., w godz. 12.00-14.00. UWAGA: Z przyczyn od nas niezależnych, termin warsztatów zostaje przeniesiony na 16 sierpnia 2016r., w godz. 10.00-12.00. Adresaci: dzieci klas 4-6 szkół podstawowych. Program: Należy przynieść ze sobą T-shirt i przy pomocy specjalnych farb do tkaniny udekorować go niepowtarzalnym wzorem lub napisem z wykorzystaniem szablonów. Osoba prowadząca: Agnieszka Żarłak – instruktor KDK.
  Malowanie T-Shirtów
   Termin: 8 sierpnia 2016r., w godz. 15.00-17.00. UWAGA: Z przyczyn od nas niezależnych, termin warsztatów zostaje przeniesiony na 16 sierpnia 2016r., w godz. 10.00-12.00. Adresaci: gimnazjaliści. Program: Należy przynieść ze sobą T-shirt i przy pomocy specjalnych farb do tkaniny udekorować go niepowtarzalnym wzorem lub napisem z wykorzystaniem szablonów. Osoba prowadząca: Agnieszka Żarłak – instruktor KDK.
  Wycinanka ludowa
   Termin: 9 sierpnia 2016r., w godz. 12.00-14.00. UWAGA: Z przyczyn od nas niezależnych, termin warsztatów zostaje przeniesiony na 17 sierpnia 2016r., w godz. 10.00-12.00. Adresaci: dzieci z klas 2-4 szkół podstawowych. W programie: wykonanie z kolorowych materiałów wycinanki inspirowanej wzorami ludowymi. Wykonane na zajęciach prace uczestnik zabiera ze sobą. Osoba prowadząca: Agnieszka Żarłak – instruktor KDK.
  Wycinanka ludowa
   Termin: 9 sierpnia 2016r., w godz. 15.00-17.00. UWAGA: Z przyczyn od nas niezależnych, termin warsztatów zostaje przeniesiony na 18 sierpnia 2016r., w godz. 10.00-12.00. Adresaci: dzieci z klas 5-6 szkół podstawowych. W programie: wykonanie z kolorowych materiałów wycinanki inspirowanej wzorami ludowymi. Wykonane na zajęciach prace uczestnik zabiera ze sobą. Osoba prowadząca: Agnieszka Żarłak – instruktor KDK.
  Warsztaty plastyczne - Biżuteria naturalna
   Termin: 10 sierpnia 2016r., w godz. 12.00-14.30. UWAGA: Z przyczyn od nas niezależnych, warsztaty zostają odwołane. Adresaci: gimnazjaliści. W programie: wykonanie różnych rodzajów biżuterii według własnego projektu z materiałów naturalnych jak muszle, drewno, kokos, rzemień itp. Osoba prowadząca: Agnieszka Żarłak – instruktor KDK.
  Warsztaty plastyczne - Biżuteria naturalna
   Termin: 10 sierpnia 2016r., w godz. 15.30-18.00. UWAGA: Z przyczyn od nas niezależnych, warsztaty zostają odwołane. Adresaci: licealiści. W programie: wykonanie różnych rodzajów biżuterii według własnego projektu z materiałów naturalnych jak muszle, drewno, kokos, rzemień itp. Osoba prowadząca: Agnieszka Żarłak – instruktor KDK.
  Rysujemy komiksy
   Termin: 11, 12, 16, 17 sierpnia 2016r., w godz. 13.00-14.30. Adresaci: dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych. W programie: narysujesz swój własny komiks. Osoba prowadząca: Agnieszka Żarłak – instruktor KDK.
  Rysujemy komiksy
   Termin: 11, 12, 16, 17 sierpnia 2016r., w godz. 15.00-16.30. Adresaci: uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich. W programie: narysujesz swój własny komiks. Osoba prowadząca: Agnieszka Żarłak – instruktor KDK.
  Warsztaty bransoletki rzemykowe, sznurkowe z zawieszkami
   Termin: 30 sierpnia 2016r., w godz. 13.00-15.00. Adresaci: młodzież w wieku 12-17 lat. W programie: wykonanie oryginalnej bransoletki z połączenia elementów metalowych, sznurków, rzemyków, koralików. Osoba prowadząca: Marlena Zielińska – instruktor KDK.
  Warsztaty broszka filcowa- filcowanie na sucho
   Termin: 31 sierpnia 2016r., w godz. 13.00-15.00. Adresaci: młodzież w wieku 12-17 lat. W programie: wykonanie broszki kwiatka metodą filcowania na sucho z wykorzystaniem wełny czesankowej, igieł do filcowania. Osoba prowadząca: Marlena Zielińska – instruktor KDK.
KAWIARNIA
  Warsztaty małych szefów kuchni
   Termin: 6 lipca 2016r., w godz. 12.00-13.30. Adresaci: dzieci w wieku 6-9 lat. Program: Na warsztatach dzieci zabierane są na kulinarne podróże w różne zakątki świata. Podróżują z wykorzystaniem zmysłów wzroku, smaku, dotyku. Poznają kuchnie świata, produkty pochodzące z danego regionu, danego kraju i odkrywają nowe smaki. Wspólnie eksperymentują i tworzą. Na zajęciach dzieci będą miały okazję stworzyć własne ciastko, zabawić się w cukiernika. Osoba prowadząca: Magdalena Wawrzycka – trener umiejętności psychospołecznych, pedagog, popularyzatorka działań twórczych. Specjalizuje się w dziedzinie twórczości i kreatywności. Jest ekspertem w zakresie wspierania rozwoju twórczego i naukowego dzieci.
STUDIO TELEWIZJI LOKALNEJ
  Warsztaty dziennikarskie (telewizyjne)
   Termin: 5 i 6 lipca 2016r., w godz. 15.30-17.00. Adresaci: młodzież szkół gimnazjalnych i średnich. W programie: warsztat dziennikarski - telewizyjny, omówienie gatunków dziennikarskich, zasady funkcjonowania redakcji, prawa i obowiązki dziennikarza, ćwiczenia praktyczne. Osoba prowadząca: pracownicy telewizji „Kronika Kozienicka”.
KINO
  Dodatkowa oferta wakacyjna - Filmowe środy w kinie KDK
   Cena biletu: 10 zł Godzina seansów 11.00. Wszystkie filmy w wersji 2D dubbing.UWAGA: W dniach 28 lipca - 18 sierpnia Kino KDK będzie nieczynne z powodu przerwy wakacyjnej.