Działy Wydarzenia kulturalne Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej 2020.10.30 - XVIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej
Protokół z rozstrzygnięcia XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej
Do konkursu zakwalifikowano 327 zgłoszeń w czterech kategoriach, w tym:
- w kategorii młodzież - proza: 22 zgłoszenia,
- w kategorii młodzież - poezja: 19 zgłoszeń,
- w kategorii dorośli - proza: 124 zgłoszenia,
- w kategorii dorośli - poezja: 162 zgłoszenia.
- Elżbieta Olszewska-Schilling (pisze pod pseudonimem Elik Aimee) – poetka, pisarka, dziennikarka radiowo-telewizyjna, członek Związku Literatów Polskich, członek zwyczajny i stypendystka ZAIKS
- Andrzej Zaniewski – poeta, członek Związku Literatów Polskich, przewodniczący Sekcji Literackiej Stowarzyszenia Autorów ZAIKS, członek Zarządu ZAIKS – przewodniczący jury
- Krzysztof Kaim – poeta, polonista
- KATEGORIA MŁODZIEŻ
- Gabriela Justkowska – opowiadanie pt. „Sko(ń)cz” – godło „Jusia” – Krosno pobierz: Gabriela Justkowska - kategoria mlodziez - proza - I miejsce.pdf
- Małgorzata Toporska – opowiadanie pt. „Mała” – godło „Dzika Róża” – Poznań – opiekun artystyczny: Monika Józefczyk pobierz: Malgorzata Toporska - kategoria mlodziez - proza - II miejsce.pdf
- Anna Cerajewska – opowiadanie pt. „Bałtyk Niepełny” – godło „Calpurnia” – Prądocin – opiekun artystyczny: Aneta Gizińska-Hwozdyk pobierz: Anna Cerajewska - kategoria mlodziez - proza - III miejsce.pdf
- Marcelina Misztal – opowiadanie pt. „Biały Las” – godło „Śnieżynka 16” – Stalowa Wola pobierz: Marcelina Misztal - kategoria mlodziez - proza - wyroznienie.pdf
- Helena Kamieniecka – opowiadanie „Muchołówka” – godło „Heluta” – Gdańsk – opiekun artystyczny: Cezaria Maciejewska pobierz: Helena Kamieniecka - kategoria mlodziez - proza - wyroznienie.pdf
- Dagmara Duda – opowiadanie pt. „Wakacyjna przygoda” – godło „Dagmara” – Tarnowskie Góry pobierz: Dagmara Duda - kategoria mlodziez - proza - wyroznienie.pdf
- Olga Stefanowska – godło „S.O.S. na” – Radom – opiekun artystyczny: Adrian Szary pobierz: Olga Stefanowska - kategoria mlodziez - poezja - I miejsce.pdf
- Dominika Liszkiewicz – godło „Lilit” – Piła – opiekun artystyczny: Henryk Liszkiewicz pobierz: Dominika Liszkiewicz - kategoria mlodziez - poezja - II miejsce.pdf
- Aleksandra Majówka – godło „na huśtawce” – Chełm pobierz: Aleksandra Majowka - kategoria mlodziez - poezja - III miejsce.pdf
- Natalia Romelczyk – godło „Romelka” – Szydłowiec – opiekun artystyczny: Adrian Szary pobierz: Natalia Romelczyk - kategoria mlodziez - poezja - wyroznienie.pdf
- Iga Tucznio – godło „de vinter” – Porąbka Iwkowska pobierz: Iga Tucznio - kategoria mlodziez - poezja - wyroznienie.pdf
- Aleksandra Dudek – godło „Nala” – Rybnik pobierz: Aleksandra Dudek - kategoria mlodziez - poezja - wyroznienie.pdf
- Bartosz Konstrat – opowiadanie pt. „Surrealna igraszka” – godło „Dadaizm” – Warszawa pobierz: Bartosz Konstrat - kategoria dorosli - proza - I miejsce.pdf
- Magdalena Krasnodębska – opowiadanie pt. „Lakt-oza” - godło „Holga” – Nowinki pobierz: Magdalena Krasnodebska - kategoria dorosli - proza - II miejsce.pdf
- Aleksandra Niełacna – opowiadanie pt. „Opowiadanie” – godło „Autor” – Grabów n/Prosną pobierz: Aleksandra Nielacna - kategoria dorosli - proza - III miejsce.pdf
- Kamil Jakub Kaczmarski – opowiadanie pt. „Słowo” – godło „Camil” – Brodnica pobierz: Kamil Jakub Kaczmarski - kategoria dorosli - proza - wyroznienie.pdf
- Grzegorz Maria Pozimka – opowiadanie pt. „Powstaniec W” – godło „Kwa-dra” – Inowrocław pobierz: Grzegorz Maria Pozimka - kategoria dorosli - proza - wyroznienie.pdf
- Mateusz Rosicki – opowiadanie pt. „Papieros zgaszony na nagim pośladku” – godło „asa nisi masa” – Opole pobierz: Mateusz Rosicki - kategoria dorosli - proza - wyroznienie.pdf
- Małgorzata Borzeszkowska – godło „dramatyczny koniec” – Lębork pobierz: Malgorzata Borzeszkowska - kategoria dorosli - poezja - I miejsce.pdf
- Piotr Macierzyński – godło „Fiolet” – Łódź pobierz: Piotr Macierzynski - kategoria dorosli - poezja - II miejsce.pdf
- Bogdan Nowicki – godło „Boreasz” – Zabrze pobierz: Bogdan Nowicki - kategoria dorosli - poezja - III miejsce.pdf
- Anna Piliszewska – godło „Hak” – Wieliczka pobierz: Anna Piliszewska - kategoria dorosli - poezja - wyroznienie.pdf
- Aneta Cierechowicz – godło „Minerwa” – Poznań pobierz: Aneta Cierechowicz - kategoria dorosli - poezja - wyroznienie.pdf
- Marzena Mariola Podkościelna – godło „Rozmrożenia” – Olchowiec pobierz: Marzena Mariola Podkoscielna - kategoria dorosli - poezja - wyroznienie.pdf
- proza
- I miejsce
- I miejsce
- proza
- I miejsce
- I miejsce