obraz nagłówka
     Strona główna           Działalność           Kalendarz Imprez           KUP BILET           Galeria           Kontakt / O nas           Partnerzy           Deklaracja dostępności     
Kino

KDK

Uniwersytet Trzeciego Wieku

PIT

Festiwal

Furmanik-bok

Breakdance-bok

Komornicka

BIP-bok

RODO2011.08.26-27 - IX Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka
Przygotuj do druku    

W dniach 26-27 sierpnia 2011 roku w Kozienicach odbył się IX Konkurs Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka zorganizowany w ramach Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka.

Jak co roku myślą przewodnią Kozienickiego Festiwalu była promocja młodych talentów, poprzez prezentacje wokalne muzyki rozrywkowej. W czasie festiwalu, z jednej strony, wystąpili młodzi wykonawcy „walczący” o nagrody pieniężne podczas Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, z drugiej zaś swój dorobek zaprezentowali młodzi artyści obeznani już z polską sceną muzyczną. Piątkowy wieczór zakończył występ jednego z najmodniejszych kabaretów PARANIENORMALNI. Na finał festiwalu, w sobotni wieczór, wystąpiła PATRYCJA MARKOWSKA. W trakcie dwudniowej imprezy nie zabrakło oczywiście recitalu nawiązującego do twórczości patrona festiwalu, a także występu zespołu z Kozienic.

Kwalifikacje do konkursu piosenki odbyły się 12 sierpnia w Kozienickim Domu Kultury. Jury po przesłuchaniu wokalistów i zespołów postanowiło do koncertu finałowego zakwalifikować 23 solistów i jeden zespół. Konkurs Finałowy odbył się 26 sierpnia w kozienickim amfiteatrze.

Jury w składzie: Marek Klimczuk - przewodniczący, Olga Bończyk - członek, Dariusz Szewc - członek i Barbara Mrozek-Olechno - sekretarz, po wysłuchaniu wykonawców Koncertu Finałowego postanowiło przyznać nagrodę GRAND PRIX im. Bogusława Klimczuka Sylwii Gajek (Dom Kultury Małogoszcz).

Patronat honorowy nad imprezą ponownie objęła żona kompozytora Krystyna Klimczuk. Pozostałymi patronami byli: Jacek Kozłowski - wojewoda mazowiecki, Adam Struzik - marszałek województwa mazowieckiego, Czesław Czechyra - poseł na sejm RP, Tomasz Śmietanka - burmistrz gminy Kozienice i Janusz Stąpór - starosta powiatu kozienickiego.

Organizatorem całego przedsięwzięcia był Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka przy wsparciu gminy Kozienice. Patronat medialny, po raz kolejny objęła Jedynka POLSKIE RADIO.

Zobacz zdjęcia...


W dniach 26-27 sierpnia 2011 roku w Kozienicach odbył się Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. Głównym elementem największego muzycznego wydarzenia w regionie, o zasięgu krajowym, był odbywający się w ramach festiwalu IX Konkurs Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka.

Finaliści IX Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka


Jury w składzie:
    Marek Klimczuk - przewodniczący
    Olga Bończyk - członek
    Dariusz Szewc - członek
    Barbara Mrozek-Olechno - sekretarz
po wysłuchaniu dwudziestu dwóch wykonawców i jednego zespołu wokalnego Koncertu Finałowego postanowiło przyznać następujące nagrody:


Grand Prix im. Bogusława Klimczuka 2011
nagroda pieniężna w wysokości 5.000 zł oraz statuetka festiwalowa

Sylwia Gajek – Dom Kultury Małogoszcz

I miejsce
nagroda pieniężna w wysokości 3.000 zł

Filip Wnuk – Dom Kultury Małogoszcz

II miejsce
nagroda pieniężna w wysokości 2.000 zł

Patrycja Mizerska – Studio Piosenki i Tańca FART Bielawa

III miejsce
nagroda pieniężna w wysokości 1.000 zł

Patryk Maślach – Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli Studium Wokalne „Prymka”


WYRÓŻNIENIA:


Nagroda Tomasza Śmietanki – Burmistrza Gminy Kozienice
kamera cyfrowa

Paulina Tarasińska – Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich

Nagroda Janusza Stąpora – Starosty Powiatu Kozienickiego
laptop

Olga Fidrysiak – Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi


WYRÓŻNIENIA DODATKOWE:


Nagroda Czesława Czechyry – Posła na Sejm RP

Przemysław Wasiński – Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka

Nagroda Mirosława Maliszewskiego – Posła na Sejm RP

Jerzy Marcin Gmurzyński – Lipków

Nagroda Leszka Janusza Przybytniaka – Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Emilia Hamerlik – Studio Piosenki i Tańca FART Bielawa
Laureaci IX Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka i Małgorzata Bebelska - zastępca burmistrza gminy Kozienice


Więcej zdjęć na naszym profilu na FACEBOOKU


PROGRAM FESTIWALU
PROTOKÓŁ Z PRZEBIEGU KWALIFIKACJI WSTĘPNYCH
ZAPROSZENIE NA KWALIFIKACJE WSTĘPNE
REGULAMIN KONKURSU
   Liczba odwiedzin: 22109713
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: ArtGabi.