Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
Punkt Informacji Turystycznej KDK
PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ
Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka
ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice
tel. 48 611 07 50 e-mail: pit@dkkozienice.pl

Punkt Informacji Turystycznej KDK na Facebooku:
 www.facebook.com/pitkozienice

Punkt Informacji Turystycznej funkcjonuje w Kozienickim Domu Kultury od 7 sierpnia 2007 r. Obecnie mieści się w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Czynny jest codziennie w godz. 09.00-21.00 (także w soboty, niedziele i niektóre dni świąteczne). Turyści oraz mieszkańcy mogą tu uzyskać informacje (także w języku angielskim, włoskim i rosyjskim) na temat infrastruktury turystycznej, bazy noclegowej i gastronomicznej oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych regionu. Informujemy o miejscach, które warto odwiedzić, o historii Kozienic i okolic, a także o lokalnych twórcach. Posiadamy publikacje, książki, mapy, pocztówki, które można nabyć na miejscu. W ofercie znajdziemy m.in. pocztówki z Kozienic, zarówno współczesne, jak i reprinty z dawnych lat. Turyści i mieszkańcy mogą wybierać też spośród szeregu różnych map, m.in. Kozienic, Powiatu Kozienickiego czy Puszczy Kozienickiej. Do nabycia są również mapy samochodowe czy książka „Kozienicka Baśń". W planach jest także sprzedaż gadżetów związanych z naszym miastem. Sprzedaż prowadzona jest w Punkcie Informacji Turystycznej KDK, codziennie w godzinach otwarcia Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Poglądowe zdjęcia materiałów turystycznych znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)

Od stycznia 2023 r. w Kozienickim Domu Kultury można także kupić tzw. Magnesy Turysty w cenie 7 zł / sztuka. Jak wyglądają? Poglądowe zdjęcia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)

Od stycznia 2023 r.  Kozienicki Dom Kultury wspiera także Towarzystwo Miłośników Ziemi Kozienickiej w dystrybucji publikacji TMZK. Te znajdziemy właśnie w Punkcie Informacji Turystycznej. Publikacje, w tym zeszyty „Ziemia Kozienicka”, udostępniane są nieodpłatnie osobom, które zdecydują się wesprzeć zbiórkę prowadzoną na rzecz wspierania działalności Towarzystwa (na miejscu znajduje się puszka akcji, opatrzona numerem prowadzonej zbiórki). Poglądowe zdjęcia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)

Od czerwca 2024 r. w Kozienickim Domu Kultury można także kupić tzw. Znaczki Turystyczne w cenie 10 zł / sztuka. Jak wyglądają? Poglądowe zdjęcia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)

   

W Punkcie Informacji Turystycznej KDK do pobrania jest także wersja papierowa Questu „Chodź zaśpiewasz mi piosenkę…”. Quest można także pobrać z naszej strony: www.dkkozienice.pl 

Punkt Informacji Turystycznej od 2022 r. posiada certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej w kategorii **** (w czterostopniowej skali).

Zapraszamy firmy, instytucje, organizacje
oraz osoby związane z turystyką do współpracy.

 

Ze względu na pandemią koronawirusa w Polsce proces certyfikacyjny informacji turystycznej w latach 2020-2021 nie odbył się.
W tym okresie obowiązującym certyfikatem był ostatni certyfikat przyznany na okres od 17.09.2018 r. do 17.09.2020 r.