obraz nagłówka
     Strona główna           Działalność           Kalendarz Imprez           KUP BILET           Galeria           Kontakt / O nas           Partnerzy           Deklaracja dostępności     
Kino

KDK

Uniwersytet Trzeciego Wieku

PIT

Festiwal

Furmanik-bok

Breakdance-bok

Komornicka

BIP-bok

RODO


   Działalność /    

Festiwal im. J. Furmanika
Przygotuj do druku    

Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika po raz pierwszy odbył się w 2013 r. i jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie muzyką organową i liturgiczną skomponowaną przez Józefa Furmanika, kompozytora, który jesień swojego życia spędził w Kozienicach.

Na poszczególne edycje Festiwalu Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika składają się koncerty, w wykonaniu zespołów, w tym chórów, mających w swym repertuarze dzieła o tematyce sakralnej. Nie brakuje także utworów kompozycji Józefa Furmanika.

Warto podkreślić, że zespoły biorące udział w festiwalu wykonują m.in. utwory kompozytorów polskich, co sprzyja upowszechnianiu rodzimej twórczości, często bardzo wartościowej, a szerzej nieznanej bądź zapomnianej. Krótkie występy wszystkich uczestników festiwalu tworzą piękną mozaikę muzycznej twórczości liturgicznej różnych epok. Dzięki czemu publiczność za każdym razem uczestniczy w muzycznej uczcie.

Koncerty organizowane w ramach festiwalu odbywają się we wnętrzu najstarszego kozienickiego kościoła, które godnie wypełnia rolę filharmonicznych sal. Przed publicznością występują wybitne polskie, a także zagraniczne zespoły mające w swym repertuarze dzieła o tematyce sakralnej. Bo właśnie muzyka sakralna, jak żadna inna, niesie ze sobą piękno, harmonię i ogrom wzruszeń, co skłania słuchacza do duchowych przeżyć. To dzięki festiwalowym koncertom każdy z nas może się wyciszyć i nawiązać osobistą relację z Bogiem.

Koncerty odbywają się zawsze w niedzielę, aby z oferty tej mogła skorzystać jak najliczniejsza grupa melomanów.

Nowa propozycja festiwalowa udowodniła, że w Kozienicach muzyka poważna prezentowana jest na równi z muzyką rozrywkową, a frekwencja i pozytywne opinie dowodzą tylko, że kozieniczanie cenią sobie ambitne inicjatywy artystyczne.
2022.04.24 - VIII Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika
2019.04.28 - VII Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika
2018.04.08 - VI Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika
2017.04.23 - V Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika
2016.04.03 - IV Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika
2015.04.12 - III Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika
2014.04.27 - II Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika
2013.04.21 - I Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika
   Liczba odwiedzin: 23407214
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: ArtGabi.