Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
Recital „Młynarski. Nie wytrzymuję”. Koncert z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn dla UTW

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają aktualnych Słuchaczy 16. edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK na recital „Młynarski. Nie wytrzymuję”. Wydarzenie odbędzie się w dniu 6 marca 2024 r. (środa) o godz. 11.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29), z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn.

Na scenie wystąpią Michał Matras – piano i Paweł Musiński – perkusja.


„Młynarski. Nie wytrzymuję”

Recital „Młynarski. Nie wytrzymuję” to muzyczny wehikuł czasu, który przenosi słuchaczy do okresu, gdy w piosenkach królowało mądre słowo i błyskotliwa ironia. To koncert pełen utworów lirycznych, ballad i „obrazków obyczajowych” autorstwa ojca polskiej piosenki poetyckiej i satyrycznej – Wojciecha Młynarskiego.

Poeta, bard, satyryk, artysta kabaretowy, autor ponad 2000 tekstów, z których wiele stało się ważną częścią polskiej kultury i na stałe zagościło w kanonie polskiej piosenki. Postać Wojciecha Młynarskiego od lat inspiruje i jest iskrą dla wielu artystów, muzyków i wokalistów do zmierzania się z jego bogatym repertuarem. Spośród niezliczonych, ponadczasowych kompozycji, które do dziś zachwycają niebanalnymi tekstami i zmuszają do refleksji, usłyszymy m. in. „Jeszcze w zielone gramy”, „Jesteśmy na wczasach”, „Szajba”, „Ballada o dwóch koniach”, „Róbmy swoje” czy „Nie ma jak u mamy”.

Mistrzowskie utwory geniusza polskiej piosenki wykona Michał Matras – kompozytor, aranżer od 35 lat instruktor wokalny w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”. Autor muzyki do ponad 100 utworów poetyckich oraz spektakli teatralnych. Wielokrotnie nagradzany za swoje kompozycje, laureat m. in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Jak sam podkreśla, słowo i tekst mają dla niego nadrzędne znaczenie w piosence. Taką też filozofię stara się przekazywać swoim podopiecznym podczas prowadzonych od lat z sukcesem zajęć wokalnych. Wśród jego uczniów wyróżnić można m. in. popularną dziennikarkę i prezenterkę telewizyjną Paulinę Sykut-Jeżynę, aktorkę i wokalistkę Teatru Muzycznego „Roma” Martę Wiejak czy wokalistkę i kompozytorkę Sylwię Lasok.

W recitalu „Młynarski. Nie wytrzymuję” poza akompaniamentem na klawiszach, wchodzi w rolę dla siebie nową – jest wokalistą i przewodnikiem po świecie utworów Mistrza Młynarskiego. Recital współtworzy grający na perkusji Paweł Musiński, muzyk znany m. in. z projektu coverowego Queen „We will rock you”.