Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2024.03.22-05.12 - Wystawa malarstwa Tadeusza Dębskiego pt. „Tango. Portrety. Kwiaty”

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na wystawę malarstwa Tadeusza Dębskiego pt. „Tango. Portrety. Kwiaty”. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 22 marca 2024 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

UWAGA: Podczas wernisażu odbędzie się pokaz tanga w wykonaniu Tadeusza Dębskiego i Joanny Domanowskiej.


Tadeusz Dębski

jest wszechstronnym artystą realizującym swoje wyobrażenia zarówno w malarstwie, rzeźbie, literaturze, jak też w popularyzacji kultury tanga argentyńskiego.

Jest pomysłodawcą i kreatorem pomnika Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, imponującego „Drzewa Rodów Wilanowskich” oraz granitowej „Piramidy Hierarchii Potrzeb Człowieka” wg Maslova. Są to kilkumetrowe rzeźby – instalacje w przestrzeni publicznej.

Napisał i wydał 6 książek, z których najwyżej oceniane są „Emocje tanga”.

Jest autorem ponad 1500 obrazów zdobiących ściany domów na całym świecie.

Na wystawie w Kozienickim Domu Kultury zaprezentowane zostaną prace w różnych technikach i różnych formatach w trzech wyodrębnionych zestawach.

Pierwszy temat to tango argentyńskie. Drugi temat to portrety osób, które przewinęły się przez życie artysty i autoportret. Trzecia wydzielona część to typowe dla malarstwa Tadeusza Dębskiego kompozycje roślinno-kwiatowe z podkreśleniem charakterystycznych dla niego zwisających liści, w których ukryte są sylwetki kobiet lub ich twarze.

Podczas wernisażu Tadeusz Dębski opowie o swoim malarstwie, o tangu argentyńskim i w parze z Joanną Domanowską zatańczy klasyczne polskie tango oraz współczesne tango nuevo.


Wystawa potrwa do dnia 12 maja 2024 r.

Możliwość kupna prac.
Kontakt z artystą: tel. 505 029 766, e-mail: tadeusz1debski@gmail.com
Artysta obecny na FB i w wikipedii.


Zdjęcia z wernisażu znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)

Relacja z wernisażu znajduje się na kanale YouTube (wystarczy kliknąć w linki)