Deklaracja dostępności
2024.05.19 - Poranek teatralny dla dzieci „Zabawa w Indian”

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu: „Poranki teatralne dla dzieci”. Spektakl pt. „Zabawa w Indian” odbędzie się w dniu 19 maja 2024 r. (niedziela) o godz. 12.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

Spektakl adresowany jest do dzieci od 4 roku życia.

Bilety*:

      • normalny 15 zł
      • ulgowy** 10 zł

do nabycia w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29) oraz w zakładce KUP BILET na stronie www.dkkozienice.pl od dnia 17 kwietnia 2024 r. (środa).

* Przy zakupie w kasach KDK dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca (ze statusem Dużej Rodziny)” stosuje się rabat 25%, zaś dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca” rabat 10%. Zachęcamy do wyrabiania „Kozienickiej Karty Mieszkańca”, szczegóły na stronie: karta.kozienice.pl/.

** Bilety ulgowe przysługują: dzieciom i młodzieży szkolnej, studentom do 26 roku życia/seniorom po 60 roku życia (po okazaniu ważnej legitymacji/dowodu osobistego).


Opis bajki „Zabawa w Indian”

„Zabawa w Indian” to zabawny sposób by pokazać kulturę innych narodów. Przy współudziale dzieci!

Spektakl jest prowadzony na dwóch planach. Pierwszy to ten, gdzie rodzeństwo bawi się i opowiada o tradycjach indiańskich. Tańczą także wraz z dziećmi tańce: bizona, siewu, deszczu, myśliwych. Na drugim planie występuje szaman. Bawi się z dziećmi np.: pasuje wybranych na wojowników swojego plemienia. Przechodzi z dziećmi próby – konkursy np. robienie jaszczurki czy slalom z kroplą deszczu. Kostiumy są kolorowe, z charakterystycznymi indiańskimi elementami. Scenografię tworzą dwa parawany – jeden to totem, drugi przedstawia fragment wioski. Muzyka jest oryginalna, indiańska.

Teatr „Wariacja” z Warszawy


Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)