Deklaracja dostępności
Zaproszenie na sezon 2013/2014
Informujemy, że z dniem 12. września 2013 roku ruszamy z szóstą edycją Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W progi Uniwersytetu zapraszamy wszystkich, którzy zakończyli już swą karierę zawodową, przeszli na emeryturę lub rentę i mają czas, by realizować swoje marzenia i pasje. Dzięki różnorodnym zajęciom organizowanym przez Uniwersytet nasi Słuchacze mają możliwość pogłębiać swoją wiedzę, prowadzić aktywny tryb życia, podtrzymywać kondycję, poznawać ludzi kreatywnych, pełnych pasji i chęci do działania, jak również budować więzi międzyludzkie, takie jak np. przyjaźń.
Zapisy oraz szczegółowe informacje na temat oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach codziennie, w dni robocze, od 2. do 11. września, w godz. 11.00-13.00 w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, ul. Al. 1 Maja 8, tel. 48 611 07 50
Zajęcia w pierwszym semestrze roku akademickiego 2013/2014 będą się odbywać w czwartki, począwszy od 12 września 2013 r. do 12 grudnia 2013 r. w sali widowiskowej Kozienickiego Domu Kultury, w godzinach od 11.00 do 14.00. Opłata za semestr wynosi, tak jak w poprzednich latach, 50 zł, a dla osób zapisujących się po raz pierwszy dodatkowo 10 zł wpisowego. W tym roku przygotowaliśmy bogatą ofertę edukacyjno-kulturalną. Będzie można m.in. wysłuchać wykładów:
  • Burmistrza Kozienic, dr inż. Tomasza Śmietanki
  • Starosty Kozienickiego, Janusza Stąpóra
  • Profesora Tadeusza Stępnia – wykładowcy filozofii, logiki, religioznawstwa i politologii
  • Bogny Wernichowskiej – dziennikarki, publicystki i pisarki
  • ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego
  • Profesora Jana Machnika – archeologa, profesora nauk humanistycznych i wielu innych.
Nasi Słuchacze będą również mieli okazję wysłuchać koncertów edukacyjnych w wykonaniu Filharmonii Narodowej w Warszawie, jak również koncertu zespołu Big-Band ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach. Ponadto słuchacze UTW w Kozienicach będą mogli brać udział w zajęciach fakultatywnych, takich jak: joga, aqua aerobic, kurs tańca towarzyskiego, gimnastyka 50+, tańce w kręgu, nordic walking, warsztaty fotograficzne, kurs komputerowy, zajęcia teatralne, warsztaty plastyczne decoupage, język angielski oraz język niemiecki. Słuchacze UTW będą także uprawnieni do korzystania z 20% zniżki na wyjazdy organizowane przez Kozienicki Dom Kultury w ramach cyklu Teatralne podróże.