Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
Kino KDK

Kino KDK
Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka

ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice
tel. 48 611 07 50 wew. 130
e-mail: kino@dkkozienice.pl

Sprzedaż biletów w kasach KDK oraz za pośrednictwem strony internetowej kinokozienice.pl

Rezerwacje indywidualne biletów na stronie internetowej kinokozienice.pl i pod nr tel. 48 611 07 50 wew. 133

UWAGA: Czwartek jest dniem bezkinowym

Aktualny repertuar kina KDK dostępny jest na stronie:
kinokozienice.pl

Kino w Kozienicach zostało uruchomione 23 października 2015 r. jako jedna z form działalności Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka i do dnia 6 lutego 2018 r. prowadzone było samodzielnie przez naszą instytucję. Od dnia 7 lutego 2018 r. do dnia 30 września 2021 r. operatorem kina było Stowarzyszenie „Łódź Filmowa”, które zostało wyłonione w drodze stosownych procedur. W dniach 1 października - 31 grudnia 2021 r. operatorem kina była Agencja Wydarzeń Artystycznych Pro Cinema Kino Charlie. Z dniem 1 stycznia 2022 r. działalność kina została przywrócona do struktur Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Kino znajduje się w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach, przy ul. Warszawskiej 29. Wielofunkcyjna sala koncertowo-kinowa może pomieścić 346 widzów kinowych. Wyposażona jest w projektor o najwyższym standardzie o rozdzielczości 4K dla projekcji trójwymiarowej i tzw. rolowany ekran o szerokości 8,5 metrów oraz nowoczesny system nagłaśniający. W projekcji 3D wykorzystywane są okulary, które po zakupie stają się własnością widza i mogą być wykorzystywane w kolejnych projekcjach 3D. Okazjonalnie, na potrzeby kina, może być też wykorzystana sala kameralna, jako sala do projekcji 2D (projektor cyfrowy o rozdzielczości obrazu 2K oraz ekran o szerokości 7 metrów). Sala kameralna liczy 130 miejsc i, tak jak sala główna, posiada nowoczesny system nagłaśniający.

Kino w Kozienicach funkcjonuje sześć razy w tygodniu. Tydzień kinowy zaczyna się w piątek, a kończy w środę. W czwartki, w sali koncertowo-kinowej organizowane są inne wydarzenia kulturalne m.in. koncerty, spektakle teatralne. W ofercie kina znajdują się nie tylko regularne seanse, ale także cykle filmowe podczas których obowiązują preferencyjne ceny biletów. Zapraszamy na cykle „Poranek filmowy dla dzieci”, „Kino dla ciekawych” oraz „Kino dla seniora”. Niższe ceny biletów obowiązują także na tzw. tanie poniedziałki i tanie wtorki. Dodatkowo w kinie, w godzinach przedpołudniowych (poniedziałki, wtorki, piątki), na zlecenie placówek oświatowych organizowane są seanse szkolne i przedszkolne, z bieżącego repertuaru kina KDK lub z zasobów dystrybutorów (dla grupy minimum 50 osób). We wszystkich przypadkach honorujemy „Kozienicką Kartę Mieszkańca”.

Bilety do kina można nabyć w kasach Kozienickiego Domu Kultury zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym. W celu usprawnienia płatności wprowadzona została możliwość korzystania z kart płatniczych. A od dnia 6 listopada 2015 r. funkcjonuje system internetowej rezerwacji biletów. Zaś od dnia 22 marca 2018 r. istnieje możliwość telefonicznej rezerwacji indywidualnej biletów (pierwszeństwo obsługi posiadają osoby stojące przy kasie. Nie gwarantujemy konkretnego miejsca ani rzędu, rezerwujemy tam, gdzie są wolne miejsca). W dniu 19 sierpnia 2022 r. została uruchomiona sprzedaż biletów za pośrednictwem strony internetowej kinokozienice.pl.

Kino Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka należy do Sieci Kin Studyjnych. Operatorem programu pomocowego „Sieć Kin Studyjnych” od 2020 r. jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Celem programu jest podejmowanie działalności edukacyjnej adresowanej do młodej widowni kin oraz promocja wydarzeń filmowych i filmów o wysokich walorach artystycznych w szczególności poprzez ich rozpowszechnianie w kinach zrzeszonych w Sieci Kin Studyjnych.

Od stycznia 2023 r. w kinie Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, działa Klub Filmowy „Znicz”. Jest to zupełnie nowa oferta skierowana do wszystkich miłośników ambitnego kina. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w środy, w tradycyjnej formule „prelekcja - projekcja - dyskusja”. Uczestnictwo w nich to okazja do poznania poruszających dzieł światowej i rodzimej kinematografii, możliwość wysłuchania interesujących prelekcji czy wymiany refleksji oraz spostrzeżeń z innymi widzami. Seanse w ramach KF „Znicz” są otwarte dla wszystkich widzów, natomiast członkowie klubu mają możliwość zakupu biletów po preferencyjnych cenach oraz karnetów na seanse klubowe.

Kolejna nowość w działalności kina KDK, która pojawiła się z początkiem 2023 r., to retransmisje koncertów wybitnych muzyków, uznanych oper i spektakli oraz wystaw malarstwa z najważniejszych instytucji kultury na świecie.

Serdecznie zapraszamy do kina w Kozienicach!