Deklaracja dostępności
2024.05.23 - Seans operetkowy „Kraina Uśmiechu”, z okazji „Dnia Matki” - Retransmisja przedstawienia z Opery w Zurychu

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, z okazji „Dnia Matki”, zapraszają na seans operetkowy „Kraina Uśmiechu”. Retransmisja z Opery w Zurychu, operetki Ferenca Lehára z Piotrem Beczałą w roli księcia Su-Czong, odbędzie się w dniu 23 maja 2024 r. (czwartek) o godz. 18.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29), w ramach „Kulturalnych czwartków w KDK”.

UWAGA: Przed retransmisją odbędzie się akcja „Szczęśliwy bilet”.

Bilety: w cenie 32 zł w przedsprzedaży i 36 zł w dniu retransmisji do nabycia w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29) oraz za pośrednictwem strony internetowej kinokozienice.pl od dnia 19 kwietnia 2024 r. (piątek).

Serdecznie zapraszamy !!!


„Kraina Uśmiechu”

Piotr Beczała, jeden z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga, śpiewającego słynną arię „Twoim jest serce me” – to najsilniejszy atut zuryskiego spektaklu „Krainy Uśmiechu”. Drugim jest wysmakowana inscenizacja. Dzieło Ferenca Lehára, autora „Wesołej wdówki”, jest bardzo nietypowe jak na reprezentanta gatunku operetkowego, bo nie ma happy endu. Historia wiedenki Lizy, która zakochała się w chińskim księciu i dla niego postanowiła rozpocząć nowe życie w Chinach, nie kończy się dobrze. Dziewczyna nie może pogodzić się z panującymi na chińskim dworze zwyczajami, tak kompletnie odmiennymi od europejskich. Mimo wielkiej i odwzajemnionej miłości do Su-Czonga, Liza postanawia wrócić do Austrii.

Reżyseria: Andreas Homoki
Kraj produkcji: 
Austria
Rok produkcji: 
2022
Wersja językowa: 
oryginalna z polskimi napisami
Czas trwania: 
103 minuty (nie ma przerwy)


Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)