Działy Wydarzenia kulturalne Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej 2023.10.27 - XXI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej
Protokół z rozstrzygnięcia XXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej
Do konkursu zakwalifikowano 182 zgłoszenia w czterech kategoriach, w tym:
- w kategorii młodzież - proza: 12 zgłoszeń,
- w kategorii młodzież - poezja: 8 zgłoszeń,
- w kategorii dorośli - proza: 73 zgłoszenia,
- w kategorii dorośli - poezja: 89 zgłoszeń.
Jury w składzie:
- Elżbieta Olszewska-Schilling (pisze pod pseudonimem Elik Aimeé) – poetka, pisarka, dziennikarka radiowo-telewizyjna, członek Związku Literatów Polskich, członek zwyczajny i stypendystka ZAiKS,
- Andrzej Zaniewski – pisarz, poeta, członek Związku Literatów Polskich, wiceprzewodniczący Sekcji Autorów Dzieł Literackich Stowarzyszenia Autorów ZAiKS – przewodniczący jury,
- Krzysztof Kaim – poeta, literaturoznawca, nauczyciel języka polskiego,
po przeczytaniu nadesłanych prac postanowiło nagrodzić:
KATEGORIA MŁODZIEŻ
proza
I miejsce
-
-
-
- Julia Ligęza – opowiadanie pt. „Potrzebna pokuta?” – godło „Samico” – Wilczyska
pobierz: Julia Ligęza - kategoria młodzież - proza - I miejsce.pdf
- Julia Ligęza – opowiadanie pt. „Potrzebna pokuta?” – godło „Samico” – Wilczyska
-
-
II miejsce
-
-
-
- Ada Kowalska – opowiadanie pt. „Zima zdrajców” – godło „Rainy” – Końskie
pobierz: Ada Kowalska - kategoria młodzież - proza - II miejsce.pdf
- Ada Kowalska – opowiadanie pt. „Zima zdrajców” – godło „Rainy” – Końskie
-
-
III miejsce
-
-
-
-
Kornelia Krawiec – opowiadanie pt. „Theatrum” – godło „Peonia” – Bielawa
pobierz: Kornelia Krawiec - kategoria młodzież - proza - III miejsce.pdf
-
-
-
Wyróżnienie
-
-
-
- Martyna Strojek – opowiadanie pt. „Pendle hill” – godło „Chors” – Jaroszki, opiekun artystyczny – Karolina Łuszczyk
pobierz: Martyna Strojek - kategoria młodzież - proza - wyróżnienie.pdf - Anna Rogińska – opowiadanie pt. „Widzą mnie” – godło „Aina” – Łomża
pobierz: Anna Rogińska - kategoria młodzież - proza - wyróżnienie.pdf
- Martyna Strojek – opowiadanie pt. „Pendle hill” – godło „Chors” – Jaroszki, opiekun artystyczny – Karolina Łuszczyk
-
-
poezja
I miejsce
-
-
-
- Anna Wojno – godło „Amarylis” – Kobyłka
pobierz: Anna Wojno - kategoria młodzież - poezja - I miejsce.pdf
- Anna Wojno – godło „Amarylis” – Kobyłka
-
-
II miejsce
-
-
-
- Oliwia Orzeł – godło „Olifka” – Lublin
pobierz: Oliwia Orzeł - kategoria młodzież - poezja - II miejsce.pdf
- Oliwia Orzeł – godło „Olifka” – Lublin
-
-
III miejsce
-
-
-
- Patrycja Nowak – godło „Pat” – Debrzno, opiekun artystyczny – Henryk Liszkiewicz
pobierz: Patrycja Nowak - kategoria młodzież - poezja - III miejsce.pdf
- Patrycja Nowak – godło „Pat” – Debrzno, opiekun artystyczny – Henryk Liszkiewicz
-
-
Wyróżnienie
-
-
-
- Gabriela Batko – godło „Mirabelka” – Skawina, opiekun artystyczny – Ewelina Porębska
pobierz: Gabriela Batko - kategoria młodzież - poezja - wyróżnienie.pdf - Anna Wąsik – godło „Dalia” – Koczwara
pobierz: Anna Wąsik - kategoria młodzież - poezja - wyróżnienie.pdf
- Gabriela Batko – godło „Mirabelka” – Skawina, opiekun artystyczny – Ewelina Porębska
-
-
KATEGORIA DOROŚLI
proza
I miejsce
-
-
-
- Anna Kokot-Nowak – opowiadanie pt. „Czerwone szpilki” – godło „Mever” – Przeźmierowo
pobierz: Anna Kokot-Nowak - kategoria dorośli - proza - I miejsce.pdf
- Anna Kokot-Nowak – opowiadanie pt. „Czerwone szpilki” – godło „Mever” – Przeźmierowo
-
-
II miejsce
-
-
-
- Tadeusz Charmuszko – opowiadanie pt. „Wycieczka do Wąchocka” – godło „Szczypawka” – Suwałki
pobierz: Tadeusz Charmuszko - kategoria dorośli - proza - II miejsce.pdf
- Tadeusz Charmuszko – opowiadanie pt. „Wycieczka do Wąchocka” – godło „Szczypawka” – Suwałki
-
-
III miejsce
-
-
-
- Krzysztof Dąbrowski – opowiadanie pt. „Zebranie” – godło „Pimpek” – Kraków
pobierz: Krzysztof Dąbrowski - kategoria dorośli - proza - III miejsce.pdf
- Krzysztof Dąbrowski – opowiadanie pt. „Zebranie” – godło „Pimpek” – Kraków
-
-
Wyróżnienie
-
-
-
- Andrzej Zawadzki – opowiadanie pt. „Batko” – godło „Narcyz” – Łbiska
pobierz: Andrzej Zawadzki - kategoria dorośli - proza - wyróżnienie.pdf - Magdalena Podobińska – opowiadanie pt. „Imago Moja niepodległość” – godło „Stokrotka” – Kuryłówka
pobierz: Magdalena Podobińska - kategoria dorośli - proza - wyróżnienie.pdf - Dominika Patrycja Wilk – opowiadanie pt. „Warkoczyki” – godło „Schulz” – Malawa
pobierz: Dominika Patrycja Wilk - kategoria dorośli - proza - wyróżnienie.pdf
- Andrzej Zawadzki – opowiadanie pt. „Batko” – godło „Narcyz” – Łbiska
-
-
poezja
I miejsce
-
-
-
- Anna Piliszewska – godło „Lilak” – Wieliczka
pobierz: Anna Piliszewska - kategoria dorośli - poezja - I miejsce.pdf
- Anna Piliszewska – godło „Lilak” – Wieliczka
-
-
II miejsce
-
-
-
- Halina Markowska Budniak – godło „Tryptyk” – Kozienice
pobierz: Halina Markowska Budniak - kategoria dorośli - poezja - II miejsce.pdf
- Halina Markowska Budniak – godło „Tryptyk” – Kozienice
-
-
III miejsce
-
-
-
- Jerzy Fryckowski – godło „Oskar” – Dębica Kaszubska
pobierz: Jerzy Fryckowski - kategoria dorośli - poezja - III miejsce.pdf
- Jerzy Fryckowski – godło „Oskar” – Dębica Kaszubska
-
-
Wyróżnienie
-
-
-
- Artur Boratczuk – godło „Mizerykordia1” – Chwarszczany
pobierz: Artur Boratczuk - kategoria dorośli - poezja - wyróżnienie.pdf - Dominika Patrycja Wilk – godło „Schulz” – Malawa
pobierz: Dominika Patrycja Wilk - kategoria dorośli - poezja - wyróżnienie.pdf - Iwona Świerkula – godło „Tokyo Delight” – Warszawa
pobierz: Iwona Świerkula - kategoria dorośli - poezja - wyróżnienie.pdf
- Artur Boratczuk – godło „Mizerykordia1” – Chwarszczany
-
-