Deklaracja dostępności
Punkt Informacji Turystycznej KDK
PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ
Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka
ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice
tel. 48 611 07 50 e-mail: pit@dkkozienice.pl

Punkt Informacji Turystycznej funkcjonuje w Kozienickim Domu Kultury od 7 sierpnia 2007 r. Obecnie mieści się w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Czynny jest codziennie w godz. 09.00-21.00 (także w soboty, niedziele i niektóre dni świąteczne). Turyści oraz mieszkańcy mogą tu uzyskać informacje (także w języku angielskim i włoskim) na temat infrastruktury turystycznej, bazy noclegowej i gastronomicznej oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych regionu. Informujemy o miejscach, które warto odwiedzić, o historii Kozienic i okolic, a także o lokalnych twórcach. Posiadamy publikacje, książki, mapy, pocztówki, które można nabyć na miejscu. W ofercie znajdziemy m.in. pocztówki z Kozienic, zarówno współczesne, jak i reprinty z dawnych lat. Turyści i mieszkańcy mogą wybierać też spośród szeregu różnych map, m.in. Kozienic, Powiatu Kozienickiego czy Puszczy Kozienickiej. Do nabycia są również mapy samochodowe czy książka „Kozienicka Baśń". W planach jest także sprzedaż gadżetów związanych z naszym miastem. Sprzedaż prowadzona jest w Punkcie Informacji Turystycznej KDK, codziennie w godzinach otwarcia Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Poglądowe zdjęcia materiałów turystycznych znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)

W Punkcie Informacji Turystycznej KDK do pobrania jest także wersja papierowa Questu „Chodź zaśpiewasz mi piosenkę…”. Quest można także pobrać z naszej strony: www.dkkozienice.pl 

Punkt Informacji Turystycznej od 2022 r. posiada certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej w kategorii **** (w czterostopniowej skali).

Zapraszamy firmy, instytucje, organizacje
oraz osoby związane z turystyką do współpracy.

 

Ze względu na pandemią koronawirusa w Polsce proces certyfikacyjny informacji turystycznej w latach 2020-2021 nie odbył się.
W tym okresie obowiązującym certyfikatem był ostatni certyfikat przyznany na okres od 17.09.2018 r. do 17.09.2020 r.