Deklaracja dostępności
2016.09.21 - środa
Bilety do nabycia w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych na parterze Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29) Cennik kina ...czytaj więcej... Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie: ...czytaj więcej...
REPERTUAR:
    godz. 15.30 „Smoleńsk” (2D) godz. 17.45 „Czerwony kapitan” (2D) godz. 20.00 „Co przynosi przyszłość” (2D, napisy), w ramach cyklu „Kino dla ciekawych”

„Smoleńsk” w naszym kinie od 9 września 2016r. PREMIERA OGÓLNOPOLSKA
ORYGINALNY TYTUŁ:
GATUNEK:Dramat / Thriller
PRODUKCJA:Polska
DŁUGOŚĆ:
SUGEROWANY WIEK:Od lat: 15
REŻYSERIA:Antoni Krauze
OBSADA:Lech Łotocki („Bogowie”, „Sęp”, „Poznań 56”, „Akcja pod Arsenałem”, „Kamienie na szaniec”), Beata Fido („Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Karol – człowiek, który został papieżem”), Ewa Dałkowska („Body/ciało”, „Sąsiady”, „Przedwiośnie”), Jerzy Zelnik („Chopin. Pragnienie miłości”, „Faraon”), Anna Samusionek („Prawo ojca”, „Egoiści”), Redbad Klynstra („Trick”, „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”, Wojciech Żołądkowicz („Układ zamknięty”, „Matka Teresa od kotów”), Andrzej Mastalerz („Zmruż oczy”, „Nad życie”, „Kamienie na szaniec”, „Obława”, „Krótki film o zabijaniu”), Aldona Struzik („Yuma”), Halina Łabonarska („Człowiek z żelaza”, Popiełuszko. Wolność jest w nas”), Dominika Figurska („Ratownicy”, „M jak miłość”), Maciej Półtorak („Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”, „Karol – człowiek, który został papieżem”), Marek Bukowski („Uwikłanie”), Katarzyna Łaniewska („Plebania”, „Kogel-mogel”, „Przedwiośnie”, „Pierścionek z orłem w koronie”, „Przesłuchanie”), Maria Gładkowska („Chopin. Pragnienie miłości”), Piotr Bajor („Dom wariatów”), Michał Chorosiński („Ogniem i mieczem”)
OPIS:Antoni Krauze, twórca wielokrotnie nagrodzonego dramatu historycznego „CZARNY CZWARTEK. JANEK WIŚNIEWSKI PADŁ”, odsłania kulisy tragedii, która wstrząsnęła całą Polską. Poruszającą muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc, autor oprawy dźwiękowej takich produkcji, jak: „Poznań 56”, „Historia Roja”, „Przedwiośnie” i „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”. 10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać… „Tragedia smoleńska stała się najważniejszym wydarzeniem w III RP, najtragiczniejszą chwilą w polskiej historii od czasu II wojny światowej. Stała się wydarzeniem, które wpływa na los dzisiejszej Polski i życie Polaków w sposób niebywale silny. Które nas podzieliło bardzo głęboko. Dlatego próba zmierzenia się z tym tematem jest nie tylko wielkim wyzwaniem, ale i obywatelskim obowiązkiem twórcy.” Antoni Krauze, reżyser.
DYSTRYBUTOR:Kino Świat
PREMIERA:9 września 2016 (kino - Polska)
ZWIASTUN:

„Czerwony Kapitan” w naszym kinie od 16 września 2016r.
ORYGINALNY TYTUŁ:Červený kapitán
GATUNEK:Thriller / Sensacyjny
PRODUKCJA:Słowacja, Czechy, Polska
DŁUGOŚĆ:1 godz. 50 min.
SUGEROWANY WIEK:Od lat: 15
REŻYSERIA:Michal Kollár
OBSADA:Maciej Stuhr („Glina”, „Drogówka”, „Obława”, „Listy do M.”, „Planeta Singli”), Marián Geišberg („Janosik. Prawdziwa historia”, „Przeboje i oldboje”), Oldřich Kaiser („Obsługiwałem angielskiego króla”, „Ciemnoniebieski świat”), Zuzana Kronerová („Cztery słońca”, „Szczęście”)
OPIS:Maciej Stuhr („Glina”, „Drogówka”, „Obława”) w mocnym thrillerze utrzymanym w najlepszym skandynawskim stylu! „Czerwony Kapitan” to ekranizacja bestsellera Dominika Dána, który przeżył na własnej skórze większość z tego, co opisał w książce. Polskim koproducentem jest firma Mental Disorder 4, która odpowiada za takie obrazy jak: „W imię…” Małgorzaty Szumowskiej, „Baby Blues” Katarzyny Rosłaniec i „Czerwony pająk” Marcina Koszałki. „Czerwony Kapitan” miał już swoją premierę na Słowacji, gdzie stał się absolutnym hitem – film z Maciejem Stuhrem został znakomicie przyjęty przez publiczność i ustanowił nowy rekord liczby widzów w weekend premierowy. Rok 1992. Po upadku komunizmu pozostało wiele nierozwiązanych spraw kryminalnych, których sprawcy nigdy nie ponieśli kary. W ręce Krauza (Maciej Stuhr) – ambitnego, młodego detektywa z Wydziału Zabójstw, wpada jedna z nich. Na miejskim cmentarzu odnalezione zostają zwłoki z licznymi śladami tortur. Świadomi niebezpieczeństwa, Krauz wraz ze swoim partnerem, postanawiają jednak rozwiązać zagadkę. Wszystkie tropy prowadzą do „Czerwonego Kapitana” – owianego złą sławą specjalisty od „ostatecznych” przesłuchań z czasów minionej władzy. Niewielu przeżyło spotkanie z nim. Z każdą minutą wychodzi na jaw coraz więcej faktów, a podejrzenia padają na najwyższych decydentów policji i Kościoła.
DYSTRYBUTOR:Kino Świat
PREMIERA:26 sierpnia 2016 (kino - Polska)
ZWIASTUN:

„Co przynosi przyszłość” w naszym kinie 21 września 2016r., w ramach cyklu „Kino dla ciekawych”
ORYGINALNY TYTUŁ:L avenir
GATUNEK:Dramat
PRODUKCJA:Francja
DŁUGOŚĆ:1 godz. 40 min.
SUGEROWANY WIEK:Od lat: 15
REŻYSERIA:Mia Hansen-Løve
OBSADA:Isabelle Huppert, André Marcon, Roman Kolinka
OPIS:Nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem za reżyserię, jedna z najzdolniejszych młodych autorek europejskiego kina, Mia Hansen-Løve („Eden”), nakręciła studium psychologiczne kobiety po przejściach. Reżyserka wzorowała tę postać na własnej matce. Nathalie naucza filozofii w paryskim liceum. Praca wciąż jest dla niej pasją, ma świetny kontakt ze studentami – obecnymi i byłymi. Prywatnie wiedzie równie szczęśliwą egzystencję. Długoletni związek, dwoje dorosłych dzieci. Jedynie dysfunkcyjna matka przysparza nieco problemów. Pewnego dnia mąż nagle informuje Nathalie, że opuszcza ją dla innej kobiety. Wkrótce potem umiera matka bohaterki, a ona sama traci pracę. Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości? A może właśnie po raz pierwszy od wielu lat poczuje się wolna? Film przedstawia nie tylko poszukiwanie nowych dróg w życiu bohaterki, ale również rozważania, czy filozofia w codziennym życiu jest w ogóle potrzebna? Hansen-Løve rolę Nathalie pisała od razu z myślą o Isabelle Huppert. Razem stworzyły unikatowy w kinie portret kobiety-Hioba. Czy tak jak on, mimo że spada na nią plaga nieszczęść, uda jej się przetrwać w wierze w siebie i w ludzi? Mądre, poważne przedsięwzięcie: eksploracja niepewności, jaka może spotkać każdego z nas, w dowolnym wieku, kiedy tylko zaczniemy kwestionować życie, jakie sobie zbudowaliśmy Henry Barnes, Guardian
DYSTRYBUTOR:Aurora Films
PREMIERA:19 sierpnia 2016 (kino - Polska)
ZWIASTUN: