Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2023.11.18 - Teatralne podróże: spektakl pt. „Piknik pod Wiszącą Skałą”

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają mieszkańców Gminy Kozienice na kolejny wyjazd z cyklu: „Teatralne podróże”.

Wyjazd odbędzie się w dniu 18 listopada 2023 r. (sobota) o godz. 16.00 do Teatru Narodowego w Warszawie na spektakl pt. „Piknik pod Wiszącą Skałą” (miejsce wyjazdu: zatoka autobusowa na ul. Legionów - na wysokości Krytej Pływalni „Delfin”).

Cena wyjazdu do teatru 130 zł. Transport częściowo opłaca organizator. Dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca (ze statusem Dużej Rodziny)” stosuje się rabat 25%. Dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca” stosuje się rabat 10%.

Uwaga: Zachęcamy do wyrabiania „Kozienickiej Karty Mieszkańca”.
Szczegóły na stronie: karta.kozienice.pl

Zapisy przyjmowane są od godz. 10.00 dnia 2 września 2023 r. (sobota) do wyczerpania limitu miejsc w punkcie informacji Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, zlokalizowanym na parterze Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Wpłat należy dokonywać w kasach KDK, do dnia 10 września 2023 r. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły w punkcie informacji KDK lub pod numerami telefonów 48 611 07 50 i 731 877 337 oraz adresem e-mail: pit@dkkozienice.pl. Opiekunami wyjazdu są Marlena Zielińska i Agnieszka Krynicka.

Serdecznie zapraszamy!!!

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem wyjazdu dostępnym na stronie: www.dkkozienice.pl/index2.php?id=6214

 


„Piknik pod Wiszącą Skałą”

Nowa adaptacja sceniczna powieści Joan Lindsay.

Teatralna, autorska wersja klasyki prozy australijskiej.  

Rok 1900. W upalny, burzowy dzień mieszkanki pensji pani Appleyard wraz z kilkoma nauczycielkami wybierają się na piknik w pobliżu Wiszącej Skały. Za zgodą jednej z nich dziewczęta udają się na spacer po okolicy. Powróci tylko jedna z nich. Co zobaczyła? O czym opowie? Dlaczego nic już nie będzie takie samo? 

W roli pani Appleyard – Ewa Wiśniewska.

reżyseria: Lena Frankiewicz
adaptacja sceniczna, dramaturgia: Małgorzata Anna Maciejewska
scenografia, kostiumy, światło: Katarzyna Borkowska
muzyka: Cezary Duchnowski 
choreografia: Marta Ziółek
projekcje wideo: Natan Berkowicz
efekt kaskaderski: Andrzej Słomiński

W spektaklu wykorzystano fragmenty książki Sigmunda Freuda Objaśnianie marzeń sennych i zapiski z Dzienników Jamesa Cooka.

źródło: https://www.narodowy.pl/repertuar,spektakle,409,piknik_pod_wiszaca_skala_nowa_adaptacja_sceniczna_powiesci_joan_lindsay.htmlZdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)