Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2024.05.01-07.31 - Akcja zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Oliwiera Popisa z Kozienic

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zachęcają do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Oliwiera Popisa z Kozienic. Nakrętki można wrzucać do specjalnego pojemnika – „gramofonu”, który znajduje się przed Centrum Kulturalno-Artystycznym, przez całą dobę - siedem dni w tygodniu, w dniach 1 maja - 31 lipca 2024 r. Większe ilości korków można dostarczać bezpośrednio do CKA, umawiając się na ich odbiór telefonicznie pod numerem: 48 611 07 50 lub 731 877 337.

Plastikowe nakrętki przekazane rodzinie Oliwiera zostaną przeznaczone do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki umożliwią dalszą rehabilitację chłopca.

Oliwier - na co dzień cudowne dziecko! Pomimo ograniczeń ciągle uśmiechnięty, wesoły i rozgadany... Urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i innymi wadami współistniejącymi. Porusza się na wózku inwalidzkim, a w jego główce pracuje zastawka, która kontroluje ciśnienia wewnątrzczaszkowe. Bardzo dużym problemem jest ogromna deformacja kręgosłupa uciskająca rdzeń kręgowy. Konieczne są skomplikowane operacje, bardzo wysokiego ryzyka powikłań, a poza tym codzienna rehabilitacja, specjalistyczny sprzęt ortopedyczny i konsultacje lekarskie po całym kraju. Dochód z zebranych korków pomoże zapewnić przede wszystkim ciągłość rehabilitacji.

Poza zbiórką korków w KDK, na rzecz Oliwiera prowadzona jest także zbiórka za pośrednictwem FUNDACJI DZIECIOM „Zdążyć z Pomocą”: AliorBank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, KOD SWIFT (BIC) do wpłat zagranicznych ALBPPLPW, Tytuł wpłaty: 34226 Oliwier Popis darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Można też przekazać Oliwierowi 1,5% podatku KRS: 0000037904, cel szczegółowy: 34226 Oliwier Popis.

 

Liczymy, że Państwa pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia Oliwiera.

Jednocześnie zachęcamy do zgłaszania dzieci z terenu Gminy Kozienice potrzebujących tej formy wsparcia.


Zdjęcia ze zbiórek znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)