Deklaracja dostępności
Zaproszenie na sezon 2008/2009
Informujemy, iż z dniem 2 października 2008 roku Kozienickie Centrum Kultury, Rekreacji i Sportu uruchamia – Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jest to oferta skierowana do osób dorosłych, które zakończyły już karierę zawodową, przeszły na rentę lub emeryturę i mają czas, by realizować marzenia, z młodości, pogłębić swą wiedzę, podyskutować w gronie przyjaciół, aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym naszego miasta. Spotkania uniwersyteckie odbywać się będą w każdy czwartek, w godzinach od 11.00 do 14.00 w sali widowiskowej Domu Kultury, al. 1 Maja 8. Będzie, wówczas można wysłuchać wykładów, koncertów, prelekcji lub wziąć udział w seminariach czy też spotkaniach z artystami, politykami albo podróżnikami. Planujemy wdrożyć w tym roku cztery cykle tematyczne:
  1. historyczny – ze szczególnym uwzględnieniem historii naszego regionu i ciekawszych epizodów z dziejów Polski,
  2. geograficzno – etnograficzny: przedstawiający kulturę, przyrodę i walory turystyczne różnych zakątków świata,
  3. filozoficzno – religioznawczy: w którym zapoznamy Państwa ze starożytnymi i współczesnymi doktrynami filozoficznymi oraz przybliżymy największe religie świata: islam, buddyzm, judaizm i chrześcijaństwo,
  4. obejmować będzie tematy z zakresu historii i teorii sztuki: w tym roku akademickim malarstwa i muzyki.
Naszymi wykładami będą naukowcy z wyższych uczelni Warszawy – UW, SGH a także Akademii Nauk, oraz pracownicy muzeów, takich jak: etnograficzne, archeologiczne i narodowe, a nawet Muzeum Pałac w Wilanowie. Niektóre zajęcia - dla uatrakcyjnienia – odbywać się będą w formie wyjazdowej. Oczywiście przewidujemy również standardowe wycieczki turystyczne jedno- i kilkudniowe. Prócz zajęć teoretycznych, zaproponujemy Państwu także różnorodne warsztaty. Mogą to być: kursy tańca, języków obcych i posługiwania się komputerem. Dla zwolenników aktywności fizycznej mamy: jogę, aerobic, gimnastykę korekcyjną, pływanie i wycieczki rowerowe. Dla tych zaś, którym marzy się doskonalenie talentów artystycznych, będą warsztaty wokalne i plastyczne (w tym także ceramiczne). Zapraszamy też do klubu miłośników gier logicznych – łamigłówki i szarady znakomicie przecież podtrzymują i rozwijają sprawność umysłową. Bez względu na wiek. Szczegółowe informacje na temat działania i oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku będą Państwo mogli uzyskać w każdy wrześniowy czwartek w godzinach od 11.00 do 14.00 w Domu Kultury w Kozienicach, al. 1 Maja 8, tel. 048 611 07 50. Wtedy też rozpoczniemy przyjmowanie zapisów na pierwszy (dwu semestralny) rok studiów. Przewidywany koszt uczestnictwa to ok. 50 zł za semestr. Ilość miejsc – oczywiście – ograniczona. Wszystkich, których właśnie chwycił lęk przed uczelnianym rygorem i egzaminacyjnym stresem – spieszymy uspokoić. Jesteśmy, proszę Państwa, w wieku, kiedy żyje się już przede wszystkim dla przyjemności. Nikt więc nie będzie Was pytał jaką szkołę ukończyliście i dlaczego chcecie zapisać się na uniwersytet. Nikt tu nikogo z niczego nie będzie egzaminował ani rozliczał! Oferujemy Państwu możliwość miłego, twórczego i ciekawego spędzenia wolnego czasu.
Skorzystajcie więc – zapraszamy.