Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu: „Poranki teatralne dla dzieci”. Spektakl pt. „Toruńskie pierniki” odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2024 r. (niedziela) o godz. 12.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
Spektakl adresowany jest do dzieci od 4 roku życia.
Bilety*:
-
-
- normalny 15 zł
- ulgowy** 10 zł
-
do nabycia w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29) oraz w zakładce KUP BILET na stronie www.dkkozienice.pl od dnia 19 marca 2024 r. (wtorek).
* Przy zakupie w kasach KDK dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca (ze statusem Dużej Rodziny)” stosuje się rabat 25%, zaś dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca” rabat 10%. Zachęcamy do wyrabiania „Kozienickiej Karty Mieszkańca”, szczegóły na stronie: karta.kozienice.pl/.
** Bilety ulgowe przysługują: dzieciom i młodzieży szkolnej, studentom do 26 roku życia/seniorom po 60 roku życia (po okazaniu ważnej legitymacji/dowodu osobistego).
Opis bajki „Toruńskie pierniki”
„Toruńskie pierniki - najwspanialsze w świecie.
Każdy o tym się przekonał - teraz i Wy wiecie!”
Ciasteczka z Torunia zdobyły ogólnopolską, a nawet międzynarodową sławę, ale mało kto wie w jaki sposób rozpoczęto produkcję tych smakołyków w nadwiślańskim grodzie. Legenda opowiada o losie biednego cukiernika Bogumiła, który zakochuje się w Kasi, córce mistrza Bartłomieja. Niestety nie może się z nią ożenić, ponieważ ojciec jego wybranki chce wydać Kasię za mąż za starszego, ale za to bogatszego Pankracego... Załamany i smutny Bogumił rozpoczyna tułaczkę po świecie czyniąc dobre uczynki. Ratuje kiedyś tonącą pszczołę i od tej pory zaczyna pomagać mu całe leśne królestwo. Do Torunia przybywa wreszcie król i czekają na niego rozmaite niespodzianki...
Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym. Wśród kolorowej scenografii pojawiają się liczne postaci (Bogumił, Bartłomiej, Pankracy, Kasia, Królowa Lasu, Świerszcz, Król, Pszczółka etc.). Dodatkową atrakcją spektaklu jest wspaniała muzyka i melodyjne piosenki. Spektakl prezentowany był w Polsce, a także w Wielkiej Brytanii i w Australii.
- Scenariusz i muzyka – A. Gotz
- Lalki – A. Stelmachów
- Dekoracje – B. Falkowska
- Produkcja – A. M. Grabania
Autorski Teatr Młodego Widza w Warszawie
Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)