Deklaracja dostępności
2023.10.12 - V spotkanie w ramach projektu „Kobiety Kobietom”: Daria Ładocha i Aleksandra Petrus

Gmina Kozienice serdecznie zaprasza na piąte spotkanie z cyklu warsztatów i wykładów motywacyjnych, w ramach projektu „Kobiety Kobietom”, które odbędzie się w dniu 12 października 2023 r. (czwartek) o godz. 18.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Partnerem cyklu jest Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

W programie:

    • „Szczęście w nawyku” - Daria Ładocha
    • „Jak być bajglem na talerzu pełnym cebularzy? Czyli o inności, różnorodności i inkluzywności” - Aleksandra Petrus

Bilety* w cenie 25 zł do nabycia w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29) oraz w zakładce KUP BILET na stronie www.dkkozienice.pl od dnia 30 września 2023 r. (sobota).

* Przy zakupie w kasach KDK dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca (ze statusem Dużej Rodziny)” stosuje się rabat 25%, zaś dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca” rabat 10%. Zachęcamy do wyrabiania „Kozienickiej Karty Mieszkańca”, szczegóły na stronie: karta.kozienice.pl/.

Ostatnie spotkanie w 2023 r. w ramach cyklu „Kobiety Kobietom”
odbędzie się w dniu:
9 listopada 2023 r.

Serdecznie zapraszamy !!!


Cykl „Kobiety Kobietom”

„Kobiety Kobietom” to pierwszy tego typu cykl wydarzeń w regionie, który zainicjowany został w marcu 2022 r. Sztandarową częścią projektu są warsztaty motywacyjne skierowane do kobiet mieszkających na terenie Gminy Kozienice. Ich celem jest podniesienie samoświadomości i poczucia wartości kobiet mieszkających w Gminie Kozienice. Wychodząc naprzeciw postępującym we współczesnym świecie szybkim zmianom społeczno-ekonomicznym, organizatorzy chcą umożliwić mieszkankom Gminy Kozienice nabycie miękkich umiejętności, które pozwolą im z powodzeniem realizować swoje pasje i plany zawodowe. W tym celu do udziału w projekcie „Kobiety Kobietom” zapraszani są czołowi psychologowie społeczni, motywatorzy i mówcy biznesowi.


DARIA ŁADOCHA

Dziennikarka, coach zdrowia oraz ekspert z zakresu świadomego żywienia zarówno dzieci jak i dorosłych. Trenerka kulinarna, autorka pięciu książek, dwóch ebooków oraz kulinarnych blogów: mamalyga.org i onemorethai.pl. Mama dwóch córek, z którymi prowadzi program „Patenciary” w TVN Style. Ambasadorka nowoczesnego stylu życia, który uwzględnia szczęśliwą rodzinę, karierę i realizację swoich marzeń.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła m.in. pracując w restauracjach w Bangkoku i Chang Mai. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowy coaching zdrowia na Collegium Civitas. Od 2014 roku związana z telewizją TVN („Dzień Dobry TVN” oraz show „Ameryka Express” jako główna prowadząca). Prowadzi również cykl „Zwyczajne – niezwyczajne” – rozmowy z kobietami, które postanowiły zmienić swoje życie i spełniać nawet najbardziej abstrakcyjne marzenia. 

W swojej pracy kładzie nacisk na połączenie trzech sektorów zawodowych: dietetyki, coachingu i gotowania. Stąd powstał jej najnowszy projekt „Patent na życie”, gdzie wykorzystuje narzędzia z zakresu NLP, pomagając wprowadzić nowe, indywidualnie dopasowane nawyki żywieniowe.

ALEKSANDRA PETRUS

Od 13 lat zajmuje sie komedią w szerokim tego słowa znaczeniu.

W telewizji debiutowała w programie „Stand up! Zabij mnie śmiechem.” Pojawiła się również w 11 edycji „Mam Talent”. Można ją także zobaczyć w Comedy Club na kanale Comedy Central.

Najczęściej jednak można ją spotkać na scenie i w sieci. Jeśli nie jeżdzi akurat ze swoim programem stand-up’owym „Mam burdel, nie wyobraźnię”, pisze teksty, prowadzi wydarzenia i warsztaty.

Specjalne miejsce w jej sercu zajmuje aktywizm, szczególnie na rzecz praw kobiet i społeczności LGBTQ+. Jej materiał jest mocno osadzony w tematyce ciało pozytywności, seks pozytywności, queeru, inkluzywności, itd.

Jak sama o sobie pisze: Większość osób kojarzy mnie z mojej działalności na scenie, gdzie opowiadam różne śmieszne historie. Zdarza mi się też czasem robić to w telewizji. Poza tym sporo piszę. Głównie na swoim fanpage’u  na Facebook’u, czasem na popularnych portalach. Prowadzę również szkolenia dla firm oraz warsztaty z tematyki inkluzywności i różnorodności, szczególnie w mediach. To z bardziej okołozawodowych tematów. Prywatnie psia mama dwóch czworonogów, wokalistka samochodowa i Piotruś Pan w spódnicy.


Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)

Relacja z wydarzenia znajduje się na kanale YouTube (wystarczy kliknąć w linki)