Deklaracja dostępności
2014.05.31 - Warsztaty polskich tańców tradycyjnych
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka serdecznie zaprasza w ramach Dni Puszczy Kozienickiej na warsztaty polskich tańców tradycyjnych zakończone krótką potańcówką. Warsztaty odbędą się w sobotę, 31 maja 2014r. w godz. 17.00-19.00 w świetlicy Ośrodka Rekreacji i Turystyki nad jeziorem kozienickim, ul. Boh. Studzianek 30. Program zajęć warsztatowych dostosowany jest do osób początkujących. Warsztaty są NIEODPŁATNE. Zajęcia poprowadzą członkowie zespołu folkowego „Janusz Prusinowski Trio”:
  • Piotr Zgorzelski - basista i tancerz. Od15 lat prowadzi warsztaty polskich tańców tradycyjnych w Polsce, jak i w Europie, pochodzących m.in. z Mazowsza i Wielkopolski oraz regionów: Opoczyńskiego i Radomskiego. Uczył się bezpośrednio od wiejskich tancerzy, jak również ze źródeł archiwalnych, wypracowując autorski program zajęć uwzględniający współczesne predyspozycje i umiejętności, pokolenia pozbawionego żywego kontaktu z muzyką ludową. Współzałożyciel stowarzyszenia „Dom Tańca” w Warszawie i jego kilkuletni prezes.
  • Piotr Piszczatowski - muzykant. Na instrumentach perkusyjnych i akordeonie grał w wielu kapelach. Od 1994 roku regularnie prowadzi warsztaty muzyczne i teatralne dla dzieci i młodzieży. Z zamiłowaniem dokumentuje ludową muzykę świecką i religijną. Regiony szczególnie mu bliskie to Rzeszowskie, Mazowsze, Kurpie, Suwalszczyzna, Białoruś. Zawzięty tancerz, potrafiący poprowadzić zabawę i tańce weselne.
Zapisy przyjmowane są do 30 maja 2014r. do godz. 16.00 u instruktorki Haliny Koryńskiej w Kozienickim Domu Kultury (ul. Al. 1 Maja 8), e-mail: halina.korynska@dkkozienice.pl lub pod nr telefonu 48 611 07 50. Ilość miejsc ograniczona! Serdecznie zapraszamy do powrotu do polskich korzeni tanecznych!!!!