Deklaracja dostępności
2023.07.28-10.01 - Wystawa malarstwa Joanny Klaybor pt. „Z natury…”

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na wystawę malarstwa Joanny Klaybor pt. „Z natury…”. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 28 lipca 2023 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

UWAGA: Wśród publiczności na wernisażu zostanie rozlosowana praca autorki.

Wernisaż będzie również transmitowany „na żywo” za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook, na fanpage’u Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka https://www.facebook.com/kozienickidomkultury.


Joanna Klaybor

Absolwentka Liceum Plastycznego w Nałęczowie.

Zaraz po ukończeniu szkoły przeniosła się do Warszawy i zajęła się pracą jako dekorator sieci sklepów. Została scenografem telewizji regionalnej oraz projektantem wnętrz dla odbiorców indywidualnych oraz przestrzeni biurowych.

Od 1998 r. prowadzi własną działalność w zakresie opracowywania projektów scenograficznych do prestiżowych imprez, a także do programów telewizyjnych oraz reklam. Od tego czasu zajmuje się projektowaniem i nadzorem przy budowie pokazów mody dla wiodących producentów i projektantów.

Poza działalnością scenograficzną ważne miejsce to projektowanie i budowa stoisk targowych. Praca grafika designera to: logotypy, grafika użytkowa oraz materiały promocyjne.       

W całej twórczej działalności, jej wielkim wsparciem i realizatorem pomysłów od strony komputerowo-graficznej jest mąż Piotr, z którym tworzą duet od samego początku pracy zawodowej. Kreacja kostiumów reklamowych oraz ich produkcja to kolejny wątek.

W 2019 r. stale pracując w zawodzie designera powróciła do malarstwa, które okazało się najważniejszym i wiodącym aspektem twórczym.

Inspiracją dla jej malarstwa jest natura, która od dzieciństwa zajmuje szczególne miejsce w jej życiu. Kolor, światło, kompozycja przestrzeni oraz jej szczegóły to jest główny motyw prac.                        

Powrót w 2022 r. w okolice rodzinnego miasta Puławy, staje się jeszcze większą motywacją do uwieczniania szczegółów okolicznej przyrody, jakimi są kwiaty, drzewa, przestrzenie. Nie tylko w malarstwie, ale i w fotografii.

Od 2019 r. poza pracą zawodową namalowała ponad 95 prac.

„Malowanie pochłania mnie bez reszty, tak że często zapominam o zmęczeniu. Wszystko ustępuje, przestaje istnieć, a świat zmienia się w kolor na płótnie”.                                         

Joanna Klaybor


Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do dnia 1 października 2023 r.


Zdjęcia z wernisażu znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)

Relacja z wernisażu znajduje się na kanale YouTube (wystarczy kliknąć w linki)