Deklaracja dostępności
2023.10.06-11.19 - Wystawa malarstwa Justyny Brejnak pt. „Pełnia”

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na wystawę malarstwa Justyny Brejnak pt. „Pełnia”. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 6 października 2023 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

UWAGA: Wśród publiczności na wernisażu zostanie rozlosowana praca autorki.

Wernisaż będzie również transmitowany „na żywo” za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook, na fanpage’u Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka https://www.facebook.com/kozienickidomkultury.


Justyna Brejnak - urodzona w 1965 r. Od wczesnych lat chętnie poświęca czas malarstwu. Od 1992 r. jest związana z Francją i jej kulturą, tam też przez kilka lat pobierała lekcje rysunku i malarstwa. Od 2004 r. mieszka na stałe w Warszawie. Artystka preferuje takie techniki, jak: akwarela, akryl, tusz, sporadycznie olej, suche pastele czy kredki. Wśród poruszanych przez nią tematów znajdziemy estetykę natury, jej energię, kształt, plamy barw oraz ich intensywność. Obrazy naznaczone są emocjami, pamięcią chwil, miejsc, ludzi, sytuacji, a także snów. Sztuka jest dla niej spełnieniem i azylem, gdzie może kontemplować wolność, jaką jej daje oraz mierzyć się z własnymi emocjami.

Ma w swoim dorobku jedną wystawę zbiorową, we francuskim Thonon les Bains (1997), dwie indywidualne: w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie (2018) i Gminnym Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji i w Długosiodle (2020), a także wspólną wystawę z Kamilą Stefanią Tkaczyk w Podmieściu, w gminie Głowaczów (2022). Współpracuje z galeriami w Polsce, Holandii i Hiszpanii. Jej obrazy wystawiane były na targach sztuki International Contemporary Art Fair w Monako w 2022 roku.

„Pełnia”

Wystawa „Pełnia” jest zbiorem moich zapisków: miejsc, w których byłam, relacji z ludźmi, momentów pełnych przeżyć, a także dopełnieniem pewnego obowiązku wobec marzeń. Są one niezwykle ważne w życiu każdego i wypada, a nawet trzeba, podejmować działania, aby dążyć ku ich spełnieniu. Jest to często ciężka praca nad sobą i własnymi ograniczeniami. Zatem wystawa jest też przekazem, że spełnienie oraz pełnia zadowolenia są w zasięgu każdego.

W sztuce tkwi ogromny potencjał terapeutyczny, nie tylko w jej oglądaniu i kontemplowaniu, ale także w doświadczeniu palpacyjnym, dotykowym, poprzez które warto wzbogacić swój rozwój osobisty. Samodzielna zabawa mediami ekspresji artystycznej to przygoda bez końca; otwarta i wolna przestrzeń. Tak jak światło pełni księżyca rozchodzi się bez ograniczeń we wszystkich kierunkach, tak w jej czynnym doświadczaniu znoszone są wszystkie bariery.

Justyna Brejnak


Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do dnia 19 listopada 2023 r.


Zdjęcia z wernisażu znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)

Relacja z wernisażu znajduje się na kanale YouTube (wystarczy kliknąć w linki)