Deklaracja dostępności
2015.03.13-2015.04.27 - Wystawa Ernesta Włodarskiego pt. INSPIRACJE
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza na wystawę malarstwa Ernesta Włodarskiego pt. INSPIRACJE. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 13 marca 2015r. (piątek) o godz. 17.00 w Galerii Kozienickiego Domu Kultury (ul. Al. 1 Maja 8). UWAGA: Podczas otwarcia wystawy, wśród uczestników wernisażu, rozlosowana zostanie jedna praca autora.
    Ernest Włodarski o sobie mówi:
    Jestem malarzem samoukiem - kiedyś odnalazłem w sobie talent. Dwadzieścia lat temu zacząłem swoją przygodę od szkicu, potem była sucha pastela, akwarela, aż w końcu - od czterech lat - maluję obrazy olejne. Od maja do października można mnie spotkać malującego w Kazimierzu Dolnym.
    Malarstwo to mój świat. W nim odnajduję sens życia, wewnętrzny spokój i pogodę ducha. Inspiruje mnie otaczający świat: dzika przyroda, ludzie, stara architektura. Uwielbiam malować konie, dynamizm ich ruchów, to jedna z najpiękniejszych rzeczy.
    Mam nadzieję, że moje malowanie będzie ewoluować, pozwoli mi sięgnąć po inne techniki i style. Przyszłość wiążę z marynistyką. Od dawna fascynuje mnie morze i stare żaglowce.
Wystawa czynna do 27 kwietnia 2015r. Zdjęcia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU