Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2014.11.07-2015.01.11 - Wystawa Marty Sokół pt. POD SKRZYDŁEM ANIOŁA
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza na wystawę Marty Sokół pt. POD SKRZYDŁEM ANIOŁA. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 7 listopada 2014r. (piątek) o godz. 17.00 w Galerii Kozienickiego Domu Kultury (ul. Al. 1 Maja 8).
  Marta Sokół o sobie i swojej pasji: „Z wykształcenia jestem magistrem geografii. Fascynuje mnie kultura wsi: jej tradycja, obyczaje, obrzędy i architektura. Od dwóch lat tworzę anioły. Moje anioły powstają z miłości do wszystkiego co stare, co ma już swoją historię, a co za tym idzie, niezwykłość niepowtarzalność i duszę. Tworząc anioły odkryłam tajemnicę zatrzymania czasu, bowiem materiały, z których powstają prace mają czasami sto lat, a dzięki mojej artystycznej obróbce dokładam im kolejne lata. W tych starych, odzyskanych deskach z mazowieckich domostw, tkwi historia całych pokoleń. Są to fragmenty podłóg, warsztatów tkackich, ozdobnych framug, parapetów. Mieszkam w otulinie Puszczy Kozienickiej, gdzie otworzyłam swoją autorską „Galerię Pod Aniołem”. Tutaj odkryłam swoją pasję tworzenia. To co robię jest częścią mojego życia. Moja pasja uczy mnie cierpliwości i skupienia, a w zamian daje niesamowitą satysfakcję.” Prace Marty Sokół można oglądać i kupić:
  • w Krakowie (Galeria Meble, Galeria Porfirion)
  • w Kazimierzu Dolnym (Galeria Bibelot, Galeria Czerwone Wino)
  • w Warszawie (Galeria Szuflada, Galeria Ona, Galeria Smaku)
  • w Sandomierzu (Galeria Trzos)
  „Anielskie „instalacje” zaskakują i zachwycają swoją oryginalnością, a zarazem prostotą. Potencjału i wyobraźni autorce wystawy nie brakuje, a anioły rozgoszczone w naszej Galerii KDK uśmiechają się do każdego z nas, drwiąc z upływającego czasu i tajemnicy jaką niosą ze sobą…” Agnieszka Bieńkowska - komisarz wystawy w KDK
Wystawa czynna do 11 stycznia 2015r. Zdjęcia z wernisażu znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU