Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2011.08.01-31 - Wystawa kolekcji odzieży Agaty Sułkowskiej
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza do obejrzenia wystawy kolekcji odzieży Z KADRU WZIĘTE Agaty Sułkowskiej. Wystawa czynna przez sierpień 2011r. w Galerii Kozienickiego Domu Kultury (ul. Al. 1 Maja 8).
    Z KADRU WZIĘTE to kolekcja inspirowana cyklem linorytów pt. „Moje miasto”, w których dominującą rolę odgrywają dachy domów widziane z lotu ptaka. Kolekcja jest „zmaterializowanym” zapisem wybranych kadrów, które pojawiają się w odzieży przetworzone zarówno na elementy ozdobne jak i zupełnie funkcjonalne. Dominuje kolorystyka czerni charakterystyczna dla wybranej przez autorkę techniki graficznej, która połączona jest z szarością domów i z pomarańczem gontów.
AGATA SUŁKOWSKA - urodziła się 10 marca 1981r. w Radomiu. W 2001r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie z tytułem: technik plastyk ze specjalnością zabawkarstwo. W 2006r. uzyskała Dyplom Politechniki Radomskiej im. K. Pułaskiego w Radomiu na Wydziale Materiałoznawstwa i Technologii Obuwia, w Katedrze Wzornictwa, Specjalność Projektowanie Obuwia uzyskując tytuł: magister inżynier. W tym samym roku ukończyła Fakultatywne Studium Pedagogiczne Politechniki Radomskiej im. K. Pułaskiego w Radomiu na Wydziale Nauczycielskim. W roku 2008 uzyskała Dyplom Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru, Katedra Projektowania Ubioru z tytułem: magister sztuki. Autorka kolekcji jest pracownikiem Politechniki Radomskiej Katedry Wzornictwa, Technologii Obuwia i Odzieży. Jest to jej druga wystawa w Kozienickim Domu Kultury.