Deklaracja dostępności
2021.06.19 - Noc Świętojańska w Kozienicach
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka przy współpracy z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu serdecznie zapraszają na imprezę plenerową Noc Świętojańska, która odbędzie się w dniu 19 czerwca 2021 r. od godz. 20.00 na nabrzeżu nad Jeziorem Kozienickim (teren Ośrodka Rekreacji i Turystyki, ul. Bohaterów Studzianek 30). W PROGRAMIE:
 • Zabawy i konkursy dla dzieci m.in. „Pejzaż – Noc Świętojańska”, malowanie na folii, wyścig w workach
 • Konkurs na najładniejszy strój i wianek
 • Gry i zabawy średniowieczne
 • Prezentacje Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka:
  • „Słowiańskie opowieści” – Grupa Poetycka „Erato”
  • Warsztaty „Gazetowe wariacje” – Grupa Twórcza „Vena”
 • Koncert Karoliny Skrzyńskiej z zespołemto prawdziwa uczta dźwięków instrumentów z różnych stron świata, technik wokalnych (biały głos, śpiew gardłowy), dotykających melodii i rytmów. Nieograniczona niczym przestrzeń stanowi obszar, na którym spotykają się Natura i różnorodne emocje
 • Pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Teatru Ognia AMATUM
Serdecznie zapraszamy
  WSTĘP WOLNY
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka wprowadził zalecenia Ministerstwa Zdrowia oraz służb sanitarno-epidemiologicznych. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.
UWAGA: W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie może zostać odwołane.

Karolina Skrzyńska - jest wokalistką, autorką muzyki i tekstów, wielokrotnie nagradzaną na najważniejszych festiwalach w Polsce w tym: Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Międzynarodowym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i innych. Swój niemal czterooktawowy głos rozwijała na wiele sposobów: trenowała śpiew klasyczny, rozrywkowy, śpiewokrzyk (biały głos), chłonęła również specyfikę śpiewu orientalnego w Turcji. Jest również aktorką i instruktorką w Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych Gardzienice. Pierwszy album Karoliny „W oddali” ukazał się w czerwcu 2013 roku, nakładem wytwórni Mystic Production. Zagościł w największych rozgłośniach radiowych w Polsce (m. in. Trójka - Polskie Radio, RMF Classic, Radio Pin, Tok FM), w tym na listach przebojów (m. in. 1 miejsce na liście przebojów Polskiego Radia RDC). Drugi album „Palcem po wodzie” ukazał się końcem września 2017 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Powstał we współpracy z wybitnymi muzykami polskiej sceny folkowej. Skład zespołu:
 • Karolina Skrzyńska – śpiew
 • Bart Pałyga – wiolonczela elektryczna, tarhu, fidel
 • Marta Maślanka – cymbały, santur
 • Hubert Giziewski – akordeon
 • Wojciech Lubertowicz – bębny obręczowe, duduk, cajon, perkusjonalia.
Gdyby szukać słów opisujących muzykę Karoliny, byłyby to: wrażliwość na świat dokoła i niepohamowana siła głosu zakorzenionego głęboko w naturze. Kobiecej. Pierwotnej. Fascynuje, porusza i nie daje się zapomnieć. Autorska muzyka Karoliny i jej zespołu jest nierozerwalnie związana z rdzenną kulturą polską. W każdym dźwięku słychać jej silny związek ze słowiańskością, a zespół złożony z wybitnych muzyków nadaje wszystkiemu siłę i wielobarwność muzyczną. To jednak nie jest typowy polski folk, tylko balansowanie na granicy tego co rdzenne, a tego co współczesne. Takie oryginalne podejście do muzyki wyróżnia zespół na polskiej scenie muzycznej i głęboko zapada w pamięć, otwierając równocześnie ich muzykę na szerokie grono odbiorców. To prawdziwa uczta dźwięków instrumentów z różnych stron świata, technik wokalnych (biały głos, śpiew gardłowy), dotykających melodii i rytmów. Nieograniczona niczym przestrzeń stanowi obszar, na którym spotykają się Natura i różnorodne emocje.
  PRASA: Swoją wyjątkową wrażliwością muzyczną Skrzyńska przypomina trochę Annę Marię Jopek i Antoninę Krzysztoń. Warto poznać.
  Paweł Gzyl - Dziennik Polski
  Gdzieś po muzycznej mapie Polski rozsiane są perełki, zespoły i artyści, o których słyszeli tylko nieliczni szczęśliwcy lubujący się dźwiękami spoza fonograficznego mainstreamu. Czasami ktoś jednak owe perły wyławia i ma ochotę zaprezentować je światu - jedną z nich jest Karolina Skrzyńska.
  Jurek Gibadło - Audio Magazyn
  Artystka utalentowana wokalnie, posiadająca charakterystyczną szeroką barwę głosu i bogate muzyczne wykształcenie. O wszystkich zdobytych dotychczas wyróżnieniach i nagrodach można pisać wiele, ale debiut fonograficzny pozwolił jej określić swoją własną stylistykę i zabrać niebanalny głos w obronie pięknych lirycznych kompozycji. Nieprzeciętne dźwięki i bogactwo wokalne zaprezentowane na światowym poziomie.
  Adam Mańkowski - Magnetoffon
  Jej debiutancka płyta "W oddali" otworzyła nowe drzwi, artystka zachwyca swoim ciemnym miękkim głosem i tworzy zupełnie nowe pole na polskiej scenie world music.
  Jadwiga Marchwica - etnosystem.pl
  Artystka tworzy muzykę pozostającą w kręgu folku i etno, dzięki czemu wyróżnia się na tle obecnych tendencji panujących na polskim rynku fonograficznym.
  Polskie Radio Czwórka

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)