Deklaracja dostępności
2020.10.17 - Koncert zespołu „Stare Konie”
Narodowe Centrum Kultury, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka oraz Stowarzyszenie „Przystanek Inicjatywa” serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Kozienice (miasto i sołectwa) na koncert zespołu „Stare Konie”, w ramach projektu KDK „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”, który odbędzie się w dniu 17 października 2020 r. (sobota) o godz. 18.00 w Kawiarni Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach, ul. Warszawska 29.
    Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona. Koncert odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
Serdecznie zapraszamy !!!
„Zawsze chętnie wracaliśmy do lat młodzieńczych, którym towarzyszyła cudowna muzyka, która płynęła do nas na falach Radia Luxemburg, czy później muzycznej Trójki Polskiego Radia. Muzyka wykonywana na takich festiwalach, jak Monterey, Woodstock, dźwięki „Hey Joe”, „Samba Pa Ti”, „Smoke On The Water”, „A Whiter Shade Of Pale”, „The Girl With Pearl’s Hair” i wielu, wielu innych utworów, utkwiły na stałe w naszych umysłach. Wszyscy mieliśmy wielkie marzenie, żeby zagrać na estradzie w zespole rock-owym. Każdy z nas szedł swoją własną muzyczną ścieżką. Drogi były różne. Często przerywane na długo innymi czynnościami, ale nigdy nie kończyła się fascynacja legendarnymi już dziś wykonawcami muzyki rock-owej z lat 60. 70. 80. XX wieku. Aż przyszedł czas, kiedy nasze drogi zeszły się, by spełnić wspólnie marzenie. Tak oto w 2019 roku powstał zespól „Stare Konie”. Nie powinno nikogo dziwić, że ciągle doznajemy ekscytacji słysząc i grając utwory z tamtych lat. Wspólne granie stanowi istotną część naszego życia, w której mottem przewodnim jest zdanie: „Tyle jest życia, ile jest w nim muzyki”.
CREDO STARYCH KONI
„Stare Konie” wykonują utwory Jimi Hendrixa, Joe Bonamassy, Chrisa Stapletona, Erica Claptona, Carlosa Santany, Tadeusza Nalepy, Ryszarda Riedla, Wojtka Skowrońskiego, Wojtka Hofmana… zespołów: Deep Purple, Perfect, TSA, Omega… W muzyce „Starych Konie” dominuje blues-rock, ale pojawiają się również elementy rocka, hard-rocka i metalu. „Stare Konie” mają za sobą koncerty charytatywne podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, święta jeźdźców – tzw. Hubertusy, udział w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata A.D. 2020.
Skład zespołu „Stare Konie”: Aleksander Fikus – gitary, Staszek Łuczkowski – perkusja, Dariusz Szewc – gitary, vocal, Marek Kostrzewski – gitara basowa.
Koncert jest częścią inicjatywy „Muzyczne Kozienice”, autorstwa Stowarzyszenia „Przystanek Inicjatywa”. Inicjatywa wchodzi w skład projektu „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”, realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”.