Deklaracja dostępności
2022.09.15 - Koncert muzyki chóralnej w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

Fundacja Ars Antiqua Radomiensis, Gmina Kozienice oraz Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia, zapraszają na koncert muzyki chóralnej w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu pod kierownictwem Agnieszki Kobierskiej oraz solistów Karoliny Nosowskiej i Rafała Hołuba, który odbędzie się w dniu 15 września 2022 r. (czwartek) o godz. 18.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

Wstęp wolny!

Uwaga: Obowiązują nieodpłatne wejściówki do pobrania:

    • w dniach 3-7 września 2022 r. przez mieszkańców Gminy Kozienice posiadających „Kozienicką Kartę Mieszkańca” (zachęcamy do wyrabiania „Kozienickiej Karty Mieszkańca”, szczegóły na stronie: karta.kozienice.pl/),
    • od dnia 8 września 2022 r. - do 2 sztuk dla jednej osoby - przez pozostałych mieszkańców Gminy Kozienice (o ile pula wolnych miejsc nie zostanie wcześniej wyczerpana),

w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy !!!


Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu powstał z inicjatywy Jego Magnificencji Rektora profesora Wincentego Lotko. Członkowie chóru to studenci i absolwenci Uniwersytetu. Chór ma w repertuarze utwory religijne i świeckie od średniowiecza do współczesności. Bierze udział w ogólnopolskich jak i międzynarodowych festiwalach i konkursach. W przeciągu ostatnich kilku  lat chór uczestniczył w Festiwalu Chóralnym „Mater Misericordiea” w Ząbkach, Festiwalu Chórów Akademickich „Vivat Academy” w Warszawie, Międzynarodowym Festiwalu Chórów „CRACOVIA CANTANS”. W 2014 r. chór uczestniczył w IV Międzynarodowym Konkursie Chóralnym  Canco Mediterrania w Lloret de Mar i w Barcelonie. W 2016 r. chór wziął udział w Toscana Music Festival, w Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej – FAMAa, w 2017 r. w XVI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie, w 2019 r. w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Pradze, kilkukrotnie w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia.

Dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest Agnieszka Kobierska.

Agnieszka Kobierska - absolwentka Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie skrzypiec. Studiowała Wychowanie Muzyczne na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła także Podyplomowe Studia Chórmistrzowskie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Prowadziła zespoły chóralne, m.in.: Chór Nauczycielski, Międzyszkolny Chór im. Mikołaja z Radomia, z którymi odnosiła sukcesy w konkursach ogólnopolskich. Przez kilka lat była instruktorem muzycznym Ośrodka Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska w Radomiu. Jest czynnym nauczycielem m.in. w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga i w Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 w Radomiu. Dyrygentką Chóru Uniwersytetu Radomskiego została w kwietniu 2011 r. W 2016 r. otrzymała medal prezydenta miasta Radomia za zaangażowanie w działalność Fundacji Ars Antiqua Radomiensis oraz wkład w rozwój dziedzictwa kulturowego miasta Radomia, a w 2019 r. od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Karolina Nosowska (mezzosopran) - absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Radomiu, obecnie studentka I roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Agaty Młynarskiej-Klonowskiej. W 2006 r. rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, w latach 2013-2018 była uczennicą klasy altówki w OSM II st. Od 2018 r. występuje z Zespołem Muzyki Dawnej „Basso Continuo”. W 2022 r. wystąpiła jako solistka w ramach trasy koncertowej z muzyką Ennio Morricone w wielu prestiżowych salach koncertowych w Europie, m. in. w Berlinie, Monachium, Hamburgu, Wiedniu, Bazylei, Bern, Genewie, Zurichu, Kopenhadze. Laureatka III miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Józefa Świdra w Czechowicach-Dziedzicach (wrzesień 2019 r.).

Rafał Hołub (fortepian) - pianista, pedagog. Kontakt z muzyką nawiązał w wieku 14 lat, w wyniku inspiracji twórczością F. Chopina. Edukację muzyczną rozpoczął w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. K. Lipińskiego w Lublinie, gdzie kształcił się pod okiem prof. Tamary Bogdanowskiej - uczennicy Henryka Sztompki (ucznia I. J. Paderewskiego). Absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Marii Koreckiej-Soszkowskiej (również wychowanki H. Sztompki). Po ukończeniu studiów podjął pracę na macierzystej uczelni jako pianista-korepetytor na wydziale wokalno-aktorskim. W ramach specjalizacji ukończył również studium liryki wokalnej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Swoje umiejętności pianistyczne doskonalił na mistrzowskich kursach w Nałęczowie, Elblągu, Krakowie oraz Darmstadt prowadzonych przez wybitnych artystów takich jak:  Kevin Kenner, Paul Gulda, czy Leonid Tamulewicz.

Rafał Hołub jest laureatem I Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego im. Władysława Kędry w Łodzi (2002 r.) – III nagroda,  VI Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in Memoriam” w Bydgoszczy (2004 r.) – nagroda chopinowska, XI Międzynarodowego Konkursu „Muzyka bez granic” w Druskiennikach na Litwie (2011 r.) – Grand Prix oraz finalistą V Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Budapeszcie (2012 r.).

Uczestniczył w wielu krajowych festiwalach m.in.: „Divertimento Nałęczowskim” (1999 r.), XXXVIII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2004 r.), XI Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym „Floralia Muzyczne” w Warszawie (2006 r.), Festiwalu Pianistycznym „Homage to Arthur Rubinstein” w Łodzi (2007 i 2009 r.), „Premii Filharmonii Łódzkiej” (2008 i 2009 r.), Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Słowo i Muzyka u Jezuitów” w Łodzi (2012 r.), Festiwalu „Kontrolowany” w hołdzie W. Lutosławskiemu w Radomiu (2013 r.), Festiwalu „Nowowiejski na nowo” w Radomiu (2017 r.), XXIV Międzynarodowym Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju (2018 r.). Ponadto uczestniczył w wielu sesjach naukowych organizowanych przez łódzką akademię.

Główną domeną artysty, poza działalnością pedagogiczną, jest praca z wokalistami. Był wielokrotnie nagradzany za wyróżniającą grę podczas licznych konkursów wokalnych. Rokrocznie bierze udział w Konkursie im. Krystyny Jamroz oraz Konkursie „Bella Voce” w Busku-Zdroju jako pianista konkursowy. Ponadto miał okazję współpracować ze słynnymi śpiewakami na wielu kursach wokalnych min. z p. Teresą Żylis-Gara, dr. Romą Ambroziewicz-Owsińską, prof. Piotrem Kusiewiczem, prof. Janem Ballarinem, prof. Piotrem Łykowskim czy p. Jolantą Omilianowicz-Quattrini. Cennym doświadczeniem był również udział w Seminarium Liryki Wokalnej prowadzonym przez prof. Tomasza Herbuta w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Rafał Hołub jest obecnie pracownikiem Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu oraz Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach.

Współpracuje również z Radomską Orkiestrą Kameralną oraz Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.  


Partnerem głównym wydarzenia jest Enea Wytwarzanie.Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)