Strona główna             Działalność             Kalendarz Imprez             Galeria             Kontakt / O nas             Partnerzy      
  

2013.11.23 - Promocja almanachu OBRAZY DUSZY Grupy Poetyckiej ERATO oraz koncert ballad Leonarda Cohena
Przygotuj do druku    

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza na wieczór promujący tomik poezji Grupy Poetyckiej „Erato” pt. „Obrazy duszy”, który odbędzie się 23 listopada 2013r. (sobota) o godz. 17.00 w sali widowiskowej Kozienickiego Domu Kultury (ul. Al. 1 Maja 8).


Program:

prezentacja wierszy zawartych w almanachu OBRAZY DUSZY
Grupy Poetyckiej ERATO Kozienickiego Domu Kultury
autorstwa:
Iwony Bitner
Haliny Budniak
Marii Komsty
Filipa Kucharczyka
Zofii Kucharskiej
Joanny Miśkiewicz
Andrzeja Opiłowskiego
Piotra Piechoty
Lidii Zabiegałowskiej

Grupa Poetycka „Erato” obchodzi w tym roku jubileusz piętnastolecia istnienia. Grupa realizuje pomysły w postaci wieczorów poezji, spotkań z dziećmi i młodzieżą, jubileuszy, wieczorów promujących wydawnictwa indywidualne i zbiorowe. Współpracuje z poetami z zaprzyjaźnionych ośrodków kultury. Organizuje spotkania z literatami oraz warsztaty literackie. Jest to drugi wspólny tomik poezji, pierwszy – „Kozienicka Uwertura” – ukazał się w 2002 roku.

koncert ballad Leonarda Cohena w wykonaniu Kuby Michalskiego
W programie koncertu usłyszymy kilkanaście ballad znakomitego kanadyjskiego barda w polskich tłumaczeniach, w tym oczywiście „Alleluja”, „Zuzanna”, „Słynny niebieski prochowiec” i „Tańcz mnie po miłości kres”.

Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Z żoną Anetą założył zespół „Cotton Cat”. Nagrał z nim pięć płyt. Jego piosenki uzyskiwały wyróżnienia na festiwalu OPPA, a w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Z solowymi recitalami ballad Cohena i Kaczmarskiego występował niemal w całej Polsce. W roku 2011 wydał płytę „Podróż”, na której zamieścił własne kompozycje do wierszy wielkich poetów m.in. Leśmiana, Asnyka, Mickiewicza i Baudelaire’a. W 2012 ukazał się album z piosenkami Kaczmarskiego, zaś w tym roku płyta z utworami Leonarda Cohena.


   Liczba odwiedzin: 14170106
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: TAAH.