Deklaracja dostępności
2020.07.25 - Przedstawienie teatralne dla dzieci „Legenda o Smoku Wawelskim”
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają mieszkańców Gminy Kozienice na przedstawienie teatralne „Legenda o Smoku Wawelskim”. Spotkanie z teatrem odbędzie się w dniu 25 lipca 2020 r. (sobota) o godz. 12.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Spektakl zaprezentują aktorzy Teatru „Prima” z Warszawy.
  UWAGA: Po spektaklu niespodzianka.
Przedstawienie adresowane jest do dzieci od 4 lat.
  Wstęp wolny!
   Uwaga: Obowiązują nieodpłatne wejściówki do pobrania
   • od dnia 14 lipca 2020 r. od godz. 13.00 do dnia 20 lipca 2020 r. do godz. 21.00 przez mieszkańców Gminy Kozienice posiadających „Kozienicką Kartę Mieszkańca”,
   • od dnia 21 lipca 2020 r. od godz. 13.00 – do 3 sztuk dla jednej osoby - przez pozostałych mieszkańców Gminy Kozienice (o ile pula wolnych miejsc nie zostanie wcześniej wyczerpana)
   w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka (ul. Warszawska 29).
Spektakl odbywać się będzie przy zachowaniu reżimu sanitarnego, w związku z tym Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka udostępni widzom nie więcej niż połowę miejsc w sali koncertowo-kinowej. Przedstawienie wystawione zostanie w ramach projektu „Od legendy do współczesności” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”.
Zapraszamy na wspaniałą rodzinną zabawę!!!

„Legenda o Smoku Wawelskim” To przygody dzielnego Szewczyka, któremu dzięki wrodzonemu sprytowi i pomysłowości udało się pokonać groźnego Smoka. Historia pokazana z ogromną dawką humoru, piękną oprawą muzyczną i wykorzystaniem dużych, kolorowych form plastycznych – niezwykle efektowna lalka imitująca Smoka, lalki tupu mupety, oraz aktorzy w żywym planie. Dzięki temu każdy może poczuć się małym bohaterem, który osobiście pomógł Szewczykowi w zwycięstwie nad Smokiem. W spektaklu wykorzystano różnorodne techniki teatralne np. ta sama postać – Wanda - grana jest przez dwie kukiełki (różnej wielkości), lalkę typu mupet, a w finałowej scenie aktorkę w żywym planie. To wszystko potęguje wrażenie bajkowości, „magiczności” i stymuluje rozwój dziecięcej kreatywności i wyobraźni. Przedstawienie posiada wiele walorów edukacyjnych. Rycerze, którzy stają do walki ze Smokiem to przedstawiciele różnych nacji. W humorystyczny sposób zostały tu ujęte najbardziej charakterystyczne dla danego kraju zwyczaje i atrybuty. Dzięki temu dzieci bardzo szybko zgadują skąd wywodzą się kolejne – przybywające do nich postacie. Ogromnym walorem podnoszącym wartość spektaklu jest scenografia i bardzo ciekawa oprawa muzyczna. Jednak to pełni humoru i temperamentu aktorzy – Ewa Dobrowolska i Jarosław Gmitrzuk (absolwenci Warszawskiej Akademii Teatralnej) sprawiają, że przedstawienie jest tak barwne, dynamiczne i na długo pozostaje w pamięci widzów. Zastosowanie różnych technik teatralnych, pomysłowy i niezwykle zabawny scenariusz, wątki interaktywne, które pozwalają na czynne angażowanie publiczności do powierzanych jej zadań sprawiają, że spektakl zaspakaja potrzeby różnorodnych grup wiekowych. Maluchy, a także ich opiekunowie i rodzice z pewnością odnajdą tu „coś” – co pozwoli im przeżyć niezapomnianą „teatralną przygodę”. Po spektaklu niespodzianka – krótki program animacyjny związany z polskimi legendami i tradycyjnymi przekazami. Na zwycięzców czekają nagrody.
Uwaga: Zachęcamy do wyrabiania „Kozienickiej Karty Mieszkańca”. Szczegóły na stronie: karta.kozienice.pl/