Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na Galę XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej – edycja jubileuszowa połączoną z koncertem zespołu Piramidy, która odbędzie się w dniu 27 października 2022 r. (czwartek), o godz. 17.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
Wstęp wolny!
Uwaga: Obowiązują nieodpłatne wejściówki do pobrania:
-
-
- w dniach 2-8 października 2022 r. przez mieszkańców Gminy Kozienice posiadających „Kozienicką Kartę Mieszkańca” (zachęcamy do wyrabiania „Kozienickiej Karty Mieszkańca”, szczegóły na stronie: karta.kozienice.pl/),
- od dnia 9 października 2022 r. - do 2 sztuk dla jednej osoby - przez pozostałych mieszkańców Gminy Kozienice (o ile pula wolnych miejsc nie zostanie wcześniej wyczerpana),
-
w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
Liczba miejsc ograniczona.
Serdecznie zapraszamy !!!
Program:
-
- ogłoszenie wyników XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej – edycja jubileuszowa
- wręczenie laureatom nagród, dyplomów i almanachu literackiego wydanego z okazji jubileuszu pt. „Jeżeli jestem rzeką, nie mogę się zatrzymać”
„Jeżeli jestem rzeką, nie mogę się zatrzymać” - almanach literacki zawierający nagrodzone prace z ostatnich pięciu lat (od 2018 roku) w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marii Komornickiej. Wydawcą publikacji jest Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
-
- wykład Grażyny Ewy Wnuk pt. „Kiedyś byłam różą” - życie i twórczość Marii Komornickiej
Grażyna Ewa Wnuk - emerytowana nauczycielka języka polskiego, była dyrektorka Zespołu Szkół w Grabowie nad Pilicą. Zawód, miejsce zamieszkania oraz fascynacja twórczością poetki spowodowały, że od blisko czterdziestu lat zajmuje się dorobkiem artystycznym Marii Komornickiej
-
- koncert zespołu Piramidy pt. „Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali”
„Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali” to najnowszy koncert zespołu Piramidy, który zasłynął na całym świecie brawurowymi interpretacjami piosenek Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. W tym koncercie powrócicie Państwo do najbardziej znanych i lubianych ballad, melodii i piosenek filmowych jak np.: „Prawo i pięść”, „Czarne chmury”, „Jan Serce”, „Noce i dnie”, „Stawka większa niż życie”, „Polskie drogi”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Lalka”, a nawet do piosenek z sienkiewiczowskiej trylogii w reż. Jerzego Hoffmana – z filmów „Potop”, „Pan Wołodyjowski” czy „Ogniem i mieczem”. Nie zabraknie pieśni wesołych, które zaśpiewamy wspólnie, jak „Ballada o Tolku Bananie” oraz poważnych – choćby jak ta z legendarnej „Lawy” w reż. Tadeusza Konwickiego. Będą także niespodzianki oraz anegdoty, które przeniosą Państwa w świat polskiego filmu. To wszystko stworzy niepowtarzalny klimat wzruszeń i humoru – zespół Piramidy znany jest także z niebanalnego kontaktu i śmiesznych dialogów z publicznością. Będzie to wieczór pełen emocji, dobrego humoru i dobrej muzyki w perfekcyjnym wykonaniu wspaniałych artystów.
Zespół tworzą:
-
-
-
- Piotr Kajetan Matczuk - pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu Piramidy. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Szlakiem Bardów”. Koncertował nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Ukrainie, Rosji, Litwie, we Francji, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Szwajcarii, Czechach, w wielu prestiżowych salach koncertowych na całym świecie, jak chociażby Columbiahalle w Berlinie czy sala koncertowa im. Piotra Czajkowskiego w Filharmonii Moskiewskiej. Ma w dorobku kilkanaście płyt, nagranych nie tylko z zespołem Piramidy, ale też z polskimi aktorami. Skomponował płytę „Dopokąd” dla Krzysztofa Tyńca i był kierownikiem muzycznym jego zespołu w Teatrze Ateneum w Warszawie. Płyta „Rok wojny” z jego autorskimi tekstami miała premierę w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command w Brunssum dla polskich żołnierzy dowodzących misją w Afganistanie. Wystąpił na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego w Fontanehaus w Berlinie z autorskim utworem „Charlie Checkpoint”, a także w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Genewie. Skomponował muzykę do kilkunastu filmów dokumentalnych oraz kilku przedstawień teatralnych. Jest także cenionym producentem i realizatorem audiobooków.
- Artur Chyb - gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie jest związany z trójmiejskim światem muzycznym. Studiował na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in.: Starlight, Hot Stuff czy Ray Charles. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą. Jako muzyk sesyjny gra w wielu uznanych projektach muzycznych.
- Tomasz Imienowski - gitarzysta basowy, kontrabasista, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca, zespołem Piramidy oraz jako muzyk sesyjny w produkcjach bluesowych i jazzowych. Współpracował z Teatrem Ateneum w Warszawie. Ceniony jest przede wszystkim za świetny groove i pracę sekcyjną. Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego. Zagrał ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą (Dania, Niemcy, Holandia, Francja, Łotwa, Litwa, Rosja, Czechy, Szwajcaria, Chorwacja, USA). Koncertował także w radiu i telewizji.
-
-
Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)
Relacja z wydarzenia znajduje się na kanale YouTube (wystarczy kliknąć w linki)