Deklaracja dostępności
2023.03.30 - Seans operetkowy „Zemsta nietoperza”. Retransmisja spektaklu z Opery Wiedeńskiej

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na seans operetkowy „Zemsta nietoperza”. Retransmisja z Legendarnej Opery Wiedeńskiej, jednej z najsłynniejszych operetek świata Johanna Straussa syna, odbędzie się w dniu 30 marca 2023 r. (czwartek) o godz. 17.30 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29), w ramach „Kulturalnych czwartków w KDK”.

Bilety: w cenie 32 zł w przedsprzedaży i 36 zł w dniu retransmisji do nabycia w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29) oraz za pośrednictwem strony internetowej kinokozienice.pl od dnia 22 lutego 2023 r. (środa).

Serdecznie zapraszamy !!!


Dołącz do wydarzenia na FB:
Seans operetkowy „Zemsta nietoperza”. Retransmisja spektaklu z Opery Wiedeńskiej

„Zemsta nietoperza”

Akcja tej najsłynniejszej operetki świata dzieje się w noc sylwestrową. Opera Wiedeńska ma w swoim repertuarze bardzo klasyczne wystawienie Zemsty nietoperza Johanna Straussa syna. Liczącą już kilkadziesiąt lat inscenizację tej operetki (premiera w 1980 roku), którą z pietyzmem wyreżyserował dla wiedeńskiej sceny Otto Schenk, zarejestrowano na potrzeby kin w 2012 roku, a wcześniej wielokrotnie i w różnych obsadach (m.in. z Editą Gruberovą) przedstawienie to było pokazywane w austriackiej telewizji. Tym roztańczonym i rozśpiewanym spektaklem dyryguje tym razem Franz Welser-Möst, jeden z najwybitniejszych dyrygentów operowych i operetkowych świata, na co dzień współpracujący między innym z Festiwalem w Salzburgu. Spektakl przygotowany przez Wiener Staatsoper, jak głoszą krytycy od 40 lat, jest wzorcem wystawienia operetki. Trzy godziny świetnej zabawy przy dźwiękach walców, polek, czardaszy, galopów i marszy, przepiękne dekoracje i kostiumy, zabawna intryga i szampański humor – to wszystko czeka kinowych widzów. Polskie napisy opracowano na podstawie genialnego przekładu Juliana Tuwima.

Napisy: polskie

Czas trwania: około 195 minut (w tym jedna przerwa)


Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)