Deklaracja dostępności
2019.09.29 - Promocja audiobooka „Erato” połączona z koncertem zespołu „Zmiana czasu”
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza mieszkańców Gminy Kozienice na promocję audiobooka „Erato” połączoną z koncertem zespołu „Zmiana czasu”, która odbędzie się w dniu 29 września 2019 r. (niedziela) o godz. 16.00 w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
    Wstęp wolny! Uwaga: Obowiązują nieodpłatne wejściówki, do pobrania - do 4 sztuk dla jednej osoby - od godz. 13.00 dnia 21 września 2019 r. do wyczerpania limitu miejsc, w kasach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Serdecznie zapraszamy !!!

W dniach 26 i 27 kwietnia 2019 roku, w „Radomskiej Szkole Rocka”, powstał audiobook „Erato”, na którym znalazły się wiersze członków Grupy Poetyckiej „Erato” działającej w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka oraz Grupy Literackiej „Tygiel”, działającej w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu. Spośród naszych poetów w tej mówionej książce znalazły się wiersze: Jeleny Jasek, Teresy Kurzepy, Kamila Koksy, Zofii Kucharskiej, Marii Komsty, Iwony Bitner, Haliny Markowskiej – Budniak, Andrzeja Opiłowskiego, Zbigniewa Szumierza i Macieja Witkowskiego. W tym roku gościem specjalnym na płycie jest Elwira Kozłowska – Dyrektor KDK. Ponadto gościnnie kilka wierszy odczytali uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz radomski bajkopisarz Wojtek Krupa z żoną Dorotą. Świetną okładkę zaprojektował: Mikołaj Czester Ganabisiński, który zajął się również realizacją dźwięku i masteringiem. Zdjęcie na okładkę wykonała Paulina Krajewska, modelka: Wiktoria Tamara Urbaniak. „Zmiana Czasu” natomiast to projekt akustyczny, ale z punkową energią i niebanalną melodyką. Śpiewane treści „kluczą” wokół poszukiwań własnej tożsamości duchowej i językowej. Dlatego zespół zajmuje się poetami polskimi. W swoim koncercie proponują muzyczną podróż przez polską poezję (m.in. E. Stachura., J. Kochanowski, H. Jachimowski). W repertuarze znajdą się również utwory do tekstów Jakuba Kozła (m.in. „Mały teatrzyk”) jak i Michała Zapały, który jest autorem muzyki prezentowanej podczas koncertu. Skład zespołu: Michał Zapała (wokal, gitara akustyczna), Michał Wiekiera (gitara elektryczna), Sławomir „Kolka” Błach (gitara basowa), Grzegorz Degejda (perkusjonalia), Aneta Kołodyńska – Salwa (recytacje). Całość niedzielnego spotkania poprowadzi: Adrian Szary - polonista, poeta, instruktor warsztatów literackich, wykładowca akademicki.