Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2020.12.13 - Spotkanie on-line „Wspomnienie o Mieczysławie Foggu”
Fundacja Retro im. Mieczysława Fogga, Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają mieszkańców Gminy Kozienice na spotkanie on-line „Wspomnienie o Mieczysławie Foggu”, które odbędzie się w dniu 13 grudnia 2020 r. (niedziela) o godz. 15.00 za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook, w oficjalnej grupie Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka pn. „Kulturalna grupa KDK” oraz na kanale YouTube Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka pn. „KDKimBK” (uwaga: link do spektaklu będzie dostępny tylko do 31 grudnia 2020 r.)
    Spotkanie odbędzie się w ramach konkursu na realizację zadań publicznych Województwa Mazowieckiego w obszarze „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”.
Serdecznie zapraszamy !!!
W trakcie spotkania z prawnukiem artysty Michałem Foggiem zaprezentowane zostaną prywatne zdjęcia artysty, okraszone opowieściami przekazywanymi w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jakim był człowiekiem, prywatnie i zawodowo? Jak wyglądała jego kariera i czy wszystkie legendy dotyczące Mieczysława Fogga są zgodne z prawdą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeć będzie można ze źródła, bez domysłów i przypuszczeń. Legenda Mieczysława Fogga w zderzeniu z rzeczywistością a wszystko to przeplatane utworami z repertuaru bohatera, do których wspólnego śpiewania zapraszamy. „Foggorama”, „Leć Piosenko”, „Poletko Pana Fogga”, „Z piosenką przez świat” czy „Fogg and Rock” to tylko niektóre tytuły jakże licznych programów estradowych Mieczysława Fogga, który na przestrzeni sześciu dekad dał szesnaście tysięcy koncertów w Polsce i w ponad trzydziestu innych krajach. Teraz pora by w trzydzieści lat po śmierci powrócił we wspomnieniu na Mazowsze. Spotkanie poprowadzi Michał Fogg – Prezes Fundacji Retro, patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record zajmujące się propagowaniem i promocją kultury okresu dwudziestolecia międzywojennego. Jako animator i DJ prezentuje polską muzykę rozrywkową sprzed lat na dancingach i potańcówkach, organizuje koncerty i recitale – wszystko to żeby uczyć historii i edukować muzycznie młode pokolenia, a starszym pozwolić na wspomnienia. Współtwórca audycji „Wieczorek przy mikrofonie”, autor audycji „Retrofonia” i cyklu „Retrofonia Koncertowo”. Prywatnie prawnuk nestora polskiej piosenki