Deklaracja dostępności
2012.04.15 - Biesiada Poetycka w ramach XII Światowego Dnia Poezji
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza na Biesiadę Poetycką w ramach XII Światowego Dnia Poezji, która odbędzie się 15 kwietnia 2012r. (niedziela) o godz. 17.00 - Dom Kultury, ul. Al. 1 Maja 8, Kozienice.
  Poezję prezentować będą:
   Goście:
   • Lam Quang My - poeta - pochodzi z Wietnamu. Ukończył Elektronikę na Politechnice Gdańskiej. W Polsce przebywa od 1989r. Jest doktorem nauk fizycznych. Wiersze pisze w języku ojczystym i polskim. Aktywnie uczestniczy w polskim życiu literackim, publikuje w polskich pismach literackich oraz wydaje tomiki wierszy. Jest członkiem Związku Literatów Wietnamskich i Związku Literatów Polskich.
   • Aleksander Nawrocki - poeta zrzeszony w Związku Literatów Polskich oddział Warszawa
   Gospodarze:
   • Członkowie Grupy Poetyckiej ERATO z Kozienickiego Domu Kultury
  Oprawa muzyczna:
   Gość z Londynu:
   • Monika Lidke - wokalistka, autorka tekstów i muzyki pochodząca z Lubina, obecnie mieszkająca w Londynie. Przedstawia ona ekscytującą, świeżą i oryginalną muzykę trafiającą do serc słuchaczy. Jazz i folk, poezja śpiewana połączona z francuskimi i polskimi akcentami oraz latynoamerykańskimi dźwiękami tworzy magiczne widowisko. Koncertuje na brytyjskiej scenie jazzowej prezentując się wraz z zespołem podczas festiwali oraz w prestiżowych londyńskich klubach. Jej debiutancka płyta „Waking up to Beuaty” została bardzo ciepło przyjęta przez krytyków muzycznych oraz prezenterów radiowych w wielu krajach. W Polsce jej muzykę promuje Marek Niedźwiecki w programie radiowym „Zapraszamy do trójki”.
patronat: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Komitet ds. UNESCO organizator: Aleksander Nawrocki - Związek Literatów Polskich współorganizator - Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
  Wstęp wolny!!!
   Serdecznie zapraszamy!