Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2021.11.20 - 6. spotkanie literackie z cyklu „Witryna”
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na 6. spotkanie literackie z cyklu „Witryna”, które odbędzie się w dniu 20 listopada 2021 r. (sobota) o godz. 16.00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
  W programie:
  • prezentacja poezji Grupy Poetyckiej „Erato” Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka
  • prezentacja poezji Grupy Literackiej „Tygiel” działającej przy Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu
  • spotkanie z prof. Andrzejem Niewiadomskim (ur. w 1965 r. w Lidzbarku Warmińskim) - poeta, eseista, historyk literatury, redaktor. Debiutował w roku 1988. Autor jedenastu książek poetyckich. Współzałożyciel i redaktor Kwartalnika Literackiego „Kresy” (w latach 1989-2010), w którym redagował dział twórczości oryginalnej i przekładów. Przez kilkanaście lat zajmował się również bieżącą krytyką literacką. Autor licznych rozproszonych publikacji poetyckich, krytycznych i naukowych. Uczestnik wydarzeń naukowych, festiwali i spotkań literackich, imprez i inicjatyw popularyzatorskich, juror kilku regionalnych i ogólnopolskich konkursów poetyckich. Laureat Nagrody Poetyckiej im. Józefa Czechowicza (dwukrotnie) i Nagrody Otoczaka, nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia (trzykrotnie), Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” (dwukrotnie) i Nagrody Poetyckiej im. K. I. Gałczyńskiego „Orfeusz”. Dwukrotnie stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (owocem programów stypendialnych były trzy książki). Wykładowca na uniwersytetach w Budapeszcie, Daugavpils i Preszowie. Jako badacz zajmuje się problematyką awangardy poetyckiej, poezji najnowszej, metapoezji, katastrofizmu w literaturze dwudziestolecia międzywojennego, dziedzictwem dwudziestolecia w literaturze powojennej, dynamiką wewnętrznych związków w obrębie polskiej prozy modernistycznej, literaturą emigracyjną. Od roku 2011 jest kierownikiem Zakładu Literatury XX i XXI wieku UMCS, a od roku 2018 Katedry Współczesnej Literatury i Kultury Polskiej. Mieszka w Lublinie.
  Oprawa muzyczna:
  • Michał Pastuszak - z zawodu instruktor teatralny. Od dwudziestu lat prowadzi studio piosenki aktorskiej i poezji śpiewanej w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie. Autor i wykonawca piosenek. Jest laureatem wielu konkursów między innymi: Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie (2017, 2019), Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki im. Wojtka Bellona w Busku Zdroju (2015), Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Przy Kominku” w Kielcach (2016), Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Studenckiej „Bazuna” (2017). Nagrał dwie płyty: „Inwentaryzacja” i „Gra o wszystko”.
  Prowadzenie:
  • Adrian Szary - polonista, poeta, instruktor warsztatów literackich, wykładowca akademicki.
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka wprowadził zalecenia Ministerstwa Zdrowia oraz służb sanitarno-epidemiologicznych. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, m.in. uczestnicy zobowiązani będą zakryć maseczką nos i usta. W całym obiekcie Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach stosujemy zasadę DDM, czyli: D jak dystans, D jak dezynfekcja, M jak maseczka.
Wstęp wolny! Zapraszamy!!!

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)