Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2024.01.11 - Koncert noworoczny pt. „Gala Muzyki Świata i Operetki”

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na koncert noworoczny pt. „Gala Muzyki Świata i Operetki”, który odbędzie się w dniu 11 stycznia 2024 r. (czwartek) o godz. 18.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29), w ramach „Kulturalnych czwartków w KDK”.

Bilety*: w cenie 54 zł do nabycia w kasach Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zlokalizowanych w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach (ul. Warszawska 29) oraz w zakładce KUP BILET na stronie www.dkkozienice.pl od dnia 9 listopada 2023 r. (czwartek).

* Przy zakupie w kasach KDK dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca (ze statusem Dużej Rodziny)” stosuje się rabat 25%, zaś dla posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca” rabat 10%. Zachęcamy do wyrabiania „Kozienickiej Karty Mieszkańca”, szczegóły na stronie: karta.kozienice.pl/.

 Serdecznie zapraszamy !!!


Dołącz do wydarzenia na FB:
Koncert noworoczny pt. „Gala Muzyki Świata i Operetki” ● Kozienice ● 2024.01.11

Gala Muzyki Świata i Operetki

Wystąpią:

  • Monika Biederman-Pers – sopran,
  • Alexander Martinez – tenor,
  • Piotr Karzełek – baryton,
  • soliści z Teatru Tańca Terpsychora,
  • Ewa Romaniak – prowadzenie.

W programie:

  • Wiktoria i jej Husar,
  • Hrabina Marica,
  • Księżniczka Czardasza,
  • Bal w Savoyu
  • najsłynniejsze utwory ze światowego repertuaru (m.in. Canto Della Terra, Besame Mucho).

Monika Biederman-Pers - sopran, urodzona w 1988 roku. Jako aktorka scen muzycznych, rozpoczęła studia I stopnia w Instytucie Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończyła studia II stopnia w klasie śpiewu solowego dr hab. Katarzyny Suskiej – Zagórskiej na Akademii Muzycznej w Krakowie. Swą przygodę z muzyką rozpoczęła jako uczennica średniej szkoły na przeglądach piosenki francuskiej oraz sopranistka Chóru Nowodworskiego. W tym samym czasie rozwijała swe umiejętności aktorskie oraz zdolności taneczne pod opieką instruktorów w SCKM oraz Szkole Tańca Towarzyskiego w Domu Kolejarza w Krakowie. Ukończyła Średnią szkołę Muzyczną oraz Krakowską Szkołę Teatralną i Filmową przy Teatrze Ludowym w Krakowie równocześnie biorąc udział w rozlicznych produkcjach teatralnych.  Od momentu podjęcia studiów na Wydziale Wokalno-Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Katowicach uczestniczyła w wokalnych kursach mistrzowskich pedagogów oraz śpiewaków. Brała udział w studenckich produkcjach muzycznych takich jak: „Halka” St.Moniuszki, „Chiama la liberta chiama” E.Knapika . Współpracowała z dyrygentami:T omaszem Tokarczykiem, Ryszardem Źróbkiem, Rafałem Marchewczykiem, Paulem Eswoodem, Tomaszem Chmielem i innymi. Uczestniczyła także w wakacyjnych kursach wokalistyki operowej Krynicy Zdroju. Równocześnie występowała jako solistka z Krakowską Orkiestrą Staromiejską.

Zaraz po studiach I stopnia podjęła pracę w Operze Krakowskiej biorąc udział w licznych produkcjach m.in.: Tosca,Baron Cygański, Piękna Helena, Zemsta Nietoperza, Trubadur, Eugeniusz Oniegin, Miłość Do Trzech Pomarańczy, Halka. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich Theru Yokyshara, Mariusza Kwietnia, Gerharda Karyego czy Bolesława Pawlusa. Od maja tego roku owocnie współpracuje z Orkiestrą Straussowską Obligato pod dyr. Jerzego Sobeńki oraz Towarzystwem Straussowskim, którego prezesem jest Jolanta Suder. Występowała jako solistka na Summer Music Festiwal w Wieliczce oraz Muzyka u Źródeł w Lądku Zdroju oraz XXIX Międzynarodowym festiwalu muzyki sakralnej Gaude Mater w Częstochowie. Latem podczas festiwalu w Lądku Zdroju zagrała w kabarecie „Mały Gigolo czyli romans w kurorcie” reż. Ewa Warta-Śmietana. Organizatorka koncertu dla Wandy Polańskiej z udziałem znakomitego Bolesława Pawlusa. Laureatka Międzynarodowego Konkursu Operetkowo-Musicalowego im. Iwony Borowickiej. W 2019 roku wcieliła się w postać Kornelii w operowym spektaklu studenckim Juliusz Cezar pod dyr. Paula Eswooda reż. Błażej Peszek. Od maja 2019 roku tworzy duet wokalny z Piotrem Karzełkiem występując na scenach Filharmonii Krakowskiej, Teatru Słowackiego, ICE Congres Center w Krakowie, Opery Krakowskiej.

Piotr Karzełek - baryton, urodzony w 1994 roku. W 2014 roku rozpoczął studia I stopnia w Instytucie Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie absolwent II stopnia w klasie śpiewu solowego dra hab. Zdzisława Madeja na Akademii Muzycznej w Krakowie. Swą przygodę z muzyką rozpoczął jako uczestnik zajęć choreograficznych występując jeszcze jako dziecko w Regionalnym Zespole Pieśni i Tańca „Golasowianie”. W tym samym czasie rozwijał swe umiejętności muzyczne oraz zdolności aktorskie pod opieką instruktorów w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach. Od momentu podjęcia studiów na Wydziale Wokalno-Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Katowicach uczestniczył w wokalnych kursach mistrzowskich pedagogów oraz śpiewaków tej klasy co: Helena Łazarska , Aleksander Vovk, Stefania Toczyska, Ewa Iżykowska-Lipińska, Ewa Biegas, Eugeniusz Sąsiadek, Lech Napierała, Gerhard Kahry i Paul Esswood. Współpracuje z orkiestrą Obligato pod kierownictwem Jerzego Sobeńko.  Brał udział w studenckich produkcjach muzycznych takich jak: „Bal baśni”, „Orfeusz i Eurydyka”, „Juliusz Cezar”, „La Canterina” czy „Oniegin”. Uczestniczył także w wakacyjnych kursach wokalistyki operowej w Sosnowcu, Krynicy Zdroju, Iwoniczu Zdroju, Nowym Sączu i Busku Zdroju. W 2017 roku zdobył 3 nagrodę w II Międzynarodowym Konkursie „Ars et Gloria” w Katowicach oraz nagrodę specjalną prof. Andrzeja Chorosińskiego na tymże konkursie. Laureat Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Krynicy Zdroju 2019, a także laureat trzeciej nagrody podczas Międzynarodowego Konkursu Operetkowo-Musicalowego im. Iwony Borowickiej. Ma na swoim koncie liczne udziały w festiwalach i koncertach w kraju i poza jego granicami.

Alexander (Alex) Martinez - tancerz, piosenkarz i imitator. Niebywały talent wokalny, znakomite warunki głosowe umożliwiają mu swobodne poruszanie się niemal we wszystkich gatunkach muzycznych od muzyki pop, rock, poprzez jazz i na klasyce skończywszy. W repertuarze znajdują się największe standardy muzyki każdego gatunku począwszy od Louisa Armstronga, Franka Sinatry, Andrea Bocelli, a skończywszy na zespołach Europe, Modern Talking czy Gipsy Kings. Jedyna w swoim rodzaju skala głosu. Jest laureatem III miejsca w drugiej edycji programu „Mam Talent”. Alex koncertuje na eventach, scenach kameralnych, dużych imprezach plenerowych, jak również na największych salach koncertowych z orkiestrami symfonicznymi. Wystąpił na Koncercie Inauguracyjnym Europejskiego Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy. Śpiewał również wielokrotnie z Orkiestrą OBLIGATO m. in. w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Auditorium Maximum - Krakowie i wiele innych.

Teatr Tańca Terpsychora - został założony we wrześniu 2019 roku, działa w Krakowie przy Ośrodku Kultury ZPiT Krakowiacy. Kontynuuje tradycje zespołu tanecznego występującego od dziesięciu lat przy Szkole Tańca Jane Austen. Jego założycielami są: Agnieszka Stawicka oraz Maja i Konrad Zawadowie. Regularnie występuje m.in.: podczas Nocy Tańca, Nocy Muzeów, Dni Kultury Staropolskiej na Zamku w Pieskowej Skale, Juromanii. Współpracuje z instytucjami kultury takimi jak np. Muzeum Narodowe w Krakowie, Zamek Królewski na Wawelu, Nowohuckie Centrum Kultury. W repertuarze Teatru znajdują się różne style taneczne: tańce historyczne, balet klasyczny oraz formy współczesne. Teatr prowadzi również zajęcia warsztatowe – m. in. zajęcia baletu klasycznego dla dorosłych, kurs stretchingu, warsztaty tańców historycznych.

Ewa Romaniak - polska aktorka i piosenkarka, absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, która stworzyła blisko sto ról teatralnych zdobywając sobie przychylność widzów i krytyków. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Oprócz występów na scenach teatralnych uczestniczy w wielu projektach muzycznych, z których najbardziej znane to 4-częściowy projekt muzyczny pt. „Odyseja Muzyczna”, „Filmowe Love Story” oraz widowisko muzyczne „Romans z szampanem”. W swoim repertuarze ma recital piosenek retro „Powróćmy jak za dawnych lat”. W Krakowskim Teatrze Komedia gra w komediach: „Trzy razy łóżko” oraz „Wpadki miłosne z muzyką w tle”.

Regulamin_koncert noworoczny.pdf


Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na FACEBOOKU (wystarczy kliknąć w poniższy baner)

Relacja z wydarzenia znajduje się na kanale YouTube (wystarczy kliknąć w linki)