Deklaracja dostępności
2019.12.08 - 4. spotkanie literackie z cyklu „Witryna”
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza na 4. spotkanie literackie z cyklu „Witryna”, które odbędzie się w dniu 8 grudnia 2019 r. (niedziela) o godz. 16.00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
  W programie:
  • prezentacja poezji Grupy Poetyckiej „Erato” Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka
  • prezentacja poezji Grupy Literackiej „Tygiel” działającej przy Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu
  • „Jesienna zaduma” - spotkanie z animatorką życia kulturalnego Izabellą Mosańską, m.in. autorką monografii i tomików wierszy
    Izabella Mosańska jest emerytowaną nauczycielką plastyki i techniki, a obecnie animatorką życia kulturalnego w Radomiu. Od 33 lat prowadzi amatorskie teatry młodzieżowe i senioralne; przez ostatnie 15 lat teatr „Proscenium” przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej ze sceną senioralną „Antypiernik”, a od trzech lat także teatr „Gościniec” w Jastrzębi. Wystawiane spektakle zdobyły dwa razy pierwsze i dwa razy drugie miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów w Warszawie. Jest autorką siedmiu monografii dotyczących różnych dziedzin życia mieszkańców Radomia oraz autorką i współautorką kilku tomików wierszy. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność kulturalną wśród młodzieży szkolnej i z ośrodków wychowawczych oraz dla uczestników uniwersytetów trzeciego wieku. Jej prace plastyczne (hafty, rzeźby z papieru, obrazy ze skóry, fotografie) doczekały się kilku wystaw. Jest laureatką wielu nagród, w tym nagrody Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Radomskiej Nagrody Kulturalnej.
  Oprawa muzyczna:
  • uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach
  Prowadzenie:
  • Adrian Szary - polonista, poeta, instruktor warsztatów literackich, wykładowca akademicki
Wstęp wolny
  Zapraszamy