Deklaracja dostępności
2016.11.17 - Monodram Andrzeja Seweryna WOKÓŁ SZEKSPIRA
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza na monodram Andrzeja Seweryna WOKÓŁ SZEKSPIRA, który wystawiony zostanie w dniu 17 listopada 2016r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
    Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). UWAGA: Dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach oraz dla grup zorganizowanych (od 20 osób) bilety w cenie 30 zł. Szczegółowe informacje w Punkcie Informacji Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29), pod nr tel. 48 611 07 50, e-mail pit@dkkozienice.pl. Serdecznie zapraszamy !!!
Istnieje możliwość rezerwacji biletów on-line.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rezerwacji dostępnym na stronie: www.dkkozienice.pl/index2.php?id=6578

Andrzej Seweryn w interaktywnym dialogu z widzem opowiada o świecie Szekspira i świecie w ogóle. Monologi z arcydzieł genialnego startfordczyka – Hamleta, Makbeta, Romea i Julii, Henryka V, Burzy, Ryszarda III… – układają się w fascynującą opowieść o literaturze, kulturze, ale też człowieku, widzianym w chwilach triumfu, zwątpienia i klęski. Spektakl jest osobliwą lekcją teatru Andrzeja Seweryna. Aktor wcielając się kolejno w postać Henryka V, Hamleta, Falstaffa, Ryszarda III, ale też Ariela, Lady Makbet, i Julii wydobywa piękno i nieprzemijającą mądrość poezji Szekspira. Przywołuje najważniejsze szekspirowskie tematy: obsesję władzy i szaleństwo zmysłów, ponadczasowość miłości i smutek samotności, zazdrość i zdradę, wszechobecność pragnień i dotkliwość porażek, zwątpienie w sens życia i dającą siłę nadzieję. Daje też wirtuozerski popis aktorskiego warsztatu. Przedstawienie polecamy zarówno znawcom twórczości Szekspira, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jego dziełami. Ci pierwsi usłyszą ulubione monologi i dialogi szekspirowskie w nowych przekładach Piotra Kamińskiego i w odkrywczych, mistrzowskich interpretacjach Andrzeja Seweryna. Ci drudzy – znajdą zachętę do kontynuowania pasjonującej podróży w świat dramatów geniusza ze Stratfordu. Twórcy spektaklu:
    Autor: William Szekspir Reżyseria: Andrzej Seweryn Scenariusz: Piotr Kamiński Scenariusz: Andrzej Seweryn Scenariusz: Jerzy Klesyk Tłumacz: Piotr Kamiński Asystent reżysera: Przemysław Pawlicki Koncepcja i artystyczne wykonanie: Andrzej Seweryn