Strona główna             Działalność             Kalendarz Imprez             Galeria             Kontakt / O nas             Partnerzy      
  

2010.06.27 - Koncert muzyki fortepianowej oraz kameralnej z cyklu CHOPIN i JEGO RODACY – podróże z muzyką polską
Przygotuj do druku    miejsce: Amfiteatr nad Jeziorem Kozienickim
termin: 27 czerwca 2010r. godz. 18.00

WSTĘP WOLNY

  Program:

  F. Chopin
   Nokturn cis-moll op. 27 nr 1
   Nokturn Des-dur op.27 nr 2
   Etiuda Ges-dur op. 10 nr 5
   Etiuda e-moll op. 25 nr 5
   Walc F-dur op. 34 nr 3
   4 Mazurki op. 24
   Polonez As-dur op. 53

  F. Chopin - Pieśni op. 74

  F. Chopin (trans. N. Milstein) - Nokturn cis-moll op. posth.

  H. Wieniawski - Polonez koncertowy D-dur op. 4

  S. Moniuszko - „Zosia”
  M. Karłowicz - „Idzie na pola” op. 3 nr 2
  I. J. Paderewski - „Polały się łzy” op. 18 nr 1
  I. J. Paderewski - „Nad wodą wielką” op. 18 nr 4

  R. Schumann - Sonata a-moll op. 105 na skrzypce i fortepian
   Mit leidenschaftlichem Ausdruck
   Allegretto
   Lebhaft


„Chopin i Jego Rodacy – podróże z muzyką polską” to cykl koncertów muzyki fortepianowej oraz kameralnej – skrzypce i fortepian oraz sopran z towarzyszeniem fortepianu. Projekt realizowany jest przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku w ramach obchodów Roku Chopinowskiego 2010, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt „Chopin i Jego Rodacy – podróże z muzyką polską” ma na celu zapoczątkowanie popularyzacji muzyki poważnej w miejscach, gdzie ta dziedzina sztuki nie posiada jeszcze swojej stałej tradycji. Cykl koncertów z wyszczególnieniem twórczości Fryderyka Chopina oraz ukazanie jego wpływu na kulturę naszego kraju w przeciągu 200 lat, złożony jest z arcydzieł polskiej literatury muzycznej, w których rozbrzmiewa ponadczasowy duch patriotyzmu. Koncerty tworzyć będą szlak prowadzący z Radomska – siedziby Fundacji Inicjatyw Kulturalnych, poprzez Kozienice, Przedbórz, Sulejów, Opoczno, Gminę Biała Rawska, z której pochodziła młodzieńcza miłość Fryderyka Chopina – Konstancja Gładkowska, do wsi Brochów, gdzie w kościele parafialnym p.w. św. Rocha Fryderyk Chopin przyjął chrzest. Na zakończenie całego festiwalu odbędzie się finałowy koncert z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w Miejskim Domu Kultury w Radomsku - miejscu szczególnym dla Fundacji Inicjatyw Kulturalnych oraz artystów - wykonawców projektu, wywodzących się z tak czułej na kulturę polską ziemi radomszczańskiej.

  Fundacja Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku od 18 już lat wspiera stypendiami rozwój utalentowanych artystycznie uczniów i studentów pochodzących głównie z Radomska i okolic. Od roku 2000 czynimy to wspólnie z Fundacją im. Stefana Batorego uczestnicząc z programie „Równe Szanse”.

  Wielu naszych byłych stypendystów to dzisiaj profesjonalni, odnoszący sukcesy artyści. Do takich należą muzycy, inicjatorzy i wykonawcy cyklu koncertów „Chopin i Jego Rodacy – podróże z muzyką polską”: Łukasz Trepczyński - fortepian, Szymon Telecki - skrzypce, Karolina Sambor-Kobiałka - sopran. Podróż muzyczna obejmująca 8 koncertów rozpoczyna się i kończy w Miejskim Domu Kultury w Radomsku - ośrodku mocno zaprzyjaźnionym z Fundacja Inicjatyw Kulturalnych.

  Na wszystkie koncerty serdecznie Państwa zapraszamy. Czynimy to z tym większą satysfakcją i radością, że młodzi artyści, którzy do niedawna byli stypendystami, chcą nie tylko zaprezentować swoje talenty oddając hołd wielkiemu kompozytorowi, ale także wspomóc swoich młodszych kolegów, przeznaczając część honorariów z koncertów na fundusz stypendialny Fundacji.

Mirosława Łęska
Dyrektor Fundacji Inicjatyw Kulturalny


Chopin i Jego Rodacy - folder.pdf


   Liczba odwiedzin: 14186102
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: TAAH.