Deklaracja dostępności
2020.08.14 - Wykład on-line „Bogactwo owadów Elektrowni Kozienice (Enea Wytwarzanie Sp. z o.o.)”
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na wykład on-line „Bogactwo owadów Elektrowni Kozienice (Enea Wytwarzanie Sp. z o.o.)”, w ramach projektu „Wirtualne życie, realne problemy środowiska” – razem dla ekologii w Gminie Kozienice. Wykład odbędzie się 14 sierpnia 2020 r. (piątek), o godz. 17.00 za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook, w oficjalnej grupie Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka pn. „Kulturalna grupa KDK”.
    Owady to najliczniejsza grupa zwierząt na świecie. Mimo swoich niewielkich rozmiarów wykonują dla człowieka ważną pracę. Odkryciem ostatnich lat jest niezwykłe bogactwo dzikich zapylaczy, pszczół, trzmieli, motyli występujących na terenie Elektrowni Kozienice. Jest to związane głównie z olbrzymią różnorodnością roślin pokarmowych, które tworzą tam niezwykle spektakularne kwietne powierzchnie. W obrębie Elektrowni Kozienice szacuje się, że występuje około 650 gatunków owadów. W sumie, na tym terenie może bytować aż 80 tysięcy osobników. Wiele z nich jest chronionych, cennych i bardzo rzadkich. W trakcie wykładu prowadzący odkryje przed słuchaczami to mniej znane oblicze Elektrowni Kozienice i zabierze ich na wirtualną wycieczkę do świata owadów. Zapraszamy na opowieść o miodzie pełnym dobrej energii.
Wykład poprowadzi Jacek Tabor, Prezes Mazowiecko-Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego, podróżnik, przyrodnik, autor i współautor publikacji o tematyce przyrodniczej.
Partnerem projektu jest Enea Wytwarzanie Sp. z o.o.