Strona główna             Działalność             Kalendarz Imprez             Galeria             Kontakt / O nas             Partnerzy      
  

2016.01.07 - Spektakl KOCHAM PANA, PANIE SUŁKU
Przygotuj do druku    

Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza na spektakl literacko muzyczny KOCHAM PANA, PANIE SUŁKU, który wystawiony zostanie w dniu 7 stycznia 2016r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

Reżyseria: Janusz Kukuła
Występują: Marta Lipińska, Krzysztof Kowalewski, Adam Ferency
Przy fortepianie: Marian Szałkowski
Prowadzenie: Paweł Sztompke


Bilety w cenie 15 zł (dla słuchaczy kozienickiego UTW zniżka 20%) do nabycia w kasach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Informacje pod numerem tel. 48 611 07 50.

  Kultowe słuchowisko Polskiego Radia, przy którym wychowało się kilka pokoleń Polaków.
  Ponadczasowy humor i dowcip autorstwa jednego z najbardziej cenionych polskich satyryków.
  Teksty, które niezmiennie, od ponad 40 lat, śmieszą słuchaczy w różnym wieku.
  Niezapomniane, przezabawne kreacje Marty Lipińskiej i Krzysztofa Kowalewskiego, stanowiące kanon polskiej sztuki satyrycznej i aktorskiej.


  Przez ponad 20 lat Krzysztof Kowalewski i Marta Lipińska użyczali swojego głosu Panu Sułkowi i Pani Elizie w komediowym słuchowisku radiowym autorstwa Jacka Janczarskiego pt. „Kocham Pana, Panie Sułku". Czy ktoś z seniorów, i nie tylko, nie zna tego tytułu? To niemożliwe. Wychowały się na nim całe pokolenia radiosłuchaczy.

  „Kocham Pana, Panie Sułku" to literacka wersja minisłuchowisk emitowanych w Ilustrowanym Magazynie Autorów, później w Powtórce z rozrywki, w Programie 3 Polskiego Radia. Przez lata Pan Sułek, Pani Eliza, Gajowy Marucha oraz ich przygody przyciągały do radioodbiorników tysiące słuchaczy. Jeżeli jednak kogoś rozśmieszyło to lub owo, zasługa w tym wykonawców radiowych, którzy martwej literze nadali żywy kształt, umiejętnie operując głosem. Jak każdy aktor utożsamiali się oni bardzo solidnie z kreowanymi przez siebie postaciami i do dzisiaj funkcjonują w zbiorowej pamięci jako Pan Sułek i Pani Eliza. Aktorzy postanowili, że warto przedłużyć życie swoich bohaterów i wymyślili „Kocham Pana, Panie Sułku" na żywo, prezentując go w całej Polsce od dłuższego czasu.

  Teksty bawią tak samo jak kiedyś, nie straciły nic ze swej aktualności, bo absurd i abstrakcja są wiecznie żywe.

Zapraszamy
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie: www.dkkozienice.pl/index2.php?id=6578


   Liczba odwiedzin: 14451338
©2011 Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Projekt graficzny: Dom Kultury wykonanie: TAAH.