Deklaracja dostępności
2016.12.22 - Tragikomedia Doroty Stalińskiej ZGAGA, czyli tragiczne skutki poplątania jedzenia z miłością
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza na tragikomedię Doroty Stalińskiej ZGAGA, czyli tragiczne skutki poplątania jedzenia z miłością, która wystawiona zostanie w dniu 22 grudnia 2016r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29), z okazji Jubileuszu 20-lecia sztuki i 40-lecia pracy artystycznej aktorki.
    Bilety dostępne w kasach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29) od 3 grudnia 2016r. w cenie 40 zł, dla grup zorganizowanych (od 20 osób) 30 zł.
      UWAGA: Dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach bilety dostępne w przedsprzedaży do 2 grudnia 2016r. w cenie 10 zł (sponsor ENEA Wytwarzanie).
    Szczegółowe informacje w Punkcie Informacji Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29), pod nr tel. 48 611 07 50, e-mail pit@dkkozienice.pl. Serdecznie zapraszamy !!!
Istnieje możliwość rezerwacji biletów on-line od 3 grudnia 2016r.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rezerwacji dostępnym na stronie: www.dkkozienice.pl/index2.php?id=6578

ZGAGA czyli tragiczne skutki poplątania jedzenia z miłością Autorska sztuka Doroty Stalińskiej oparta na motywach powieści Nory Ephron. Sztuka od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem i wypełnia po brzegi największe polskie teatry, takie jak: Opera Poznańska, Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Teatr Impart we Wrocławiu, itp. Była również owacyjnie przyjęta w Centrum Kultury w Toronto, New Yorku i Chicago, a także w Wiedniu, w Szwecji i w Izraelu na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Kobiecych. Sztuka otrzymała też znaczącą nagrodę Srebrnego Asa przyznawaną przez Polish Promotion Corporation. „ZGAGA” to tragikomedia opowiadająca w niezwykle zabawny sposób historie autorki popularnych książek kulinarnych, która będąc w siódmym miesiącu ciąży z drugim dzieckiem, z drugim mężem, odkrywa romans tegoż męża z żoną znanego dyplomaty. Sztuka wystawiona jest w bardzo efektowny sposób. Bohaterka gotuje na scenie i częstuje publiczność swoimi potrawami wciągając ją od samego początku do czynnego uczestnictwa w przedstawieniu. Twórcy spektaklu:
    Producent: Dorota Stalińska Autor: Dorota Stalińska (na motywach powieści Nory Ephron) Reżyseria: Dorota Stalińska Scenografia: Dorota Stalińska (współpraca Marek Chowaniec) Kostiumy: Dorota Stalińska Występuje: Dorota Stalińska
Premiera sztuki miała miejsce w 1996 r. Fragmenty spektaklu: