Deklaracja dostępności
2019.04.26 - Koncert wokalistki jazzowej Moniki Lidke
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza mieszkańców Gminy Kozienice na koncert polskiej wokalistki i kompozytorki jazzowej Moniki Lidke, który odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2019 r. (piątek) o godz. 18.00 w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Podczas koncertu w Kozienicach Monice Lidke będzie towarzyszył Jan Freicher grający na fortepianie.
    Wstęp wolny! Uwaga: Obowiązują nieodpłatne wejściówki, do pobrania - do 4 sztuk dla jednej osoby - od godz. 13.00 dnia 13 kwietnia 2019 r. do wyczerpania limitu miejsc, w kasach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
Serdecznie zapraszamy !!!
Monika Lidke - znakomita polska wokalistka jazzowa rezydująca w Londynie. Jej piękny, subtelny głos, dar budowania wspaniałego nastroju i umiejętność nawiązywania fantastycznego kontaktu z publicznością to kwintesencja kobiecego jazzu. Monika Lidke jest porównywana artystycznie do Stacey Kent (za krytykiem muzycznym, Markiem Duszą), Marek Niedźwiedzki z radiowej „Trójki”, który jest absolutnie zauroczony artystką, cytując fragment: „Pani Moniko, jestem Pani fanem”, zamieścił jej piosenki na Smooth Jazz Cafe 2010 i 2013, jeden z utworów artystki znalazł się również na wydawanej przez dziennikarza muzycznego Adama Dobrzyńskiego Muzyce Czterech Stron Świata vol. 2 (2015). W lutym 2009 roku premierę miała jej debiutancka płyta studyjna zatytułowana „Waking up to Beauty”. W maju 2014 roku ukazał się jej drugi album studyjny zatytułowany „If I Was to Describe You”. Na krążku gościnnie wystąpili Janek Gwizdala, Shez Raja oraz Basia Trzetrzelewska. W marcu 2017 roku premierę miał jej trzeci album studyjny zatytułowany „Gdyby każdy z nas…”. Basia Trzetrzelewska o płycie Moniki Lidke „Gdyby każdy z nas...”: „Muszę dozować sobie płytę Moniki, gdyż moje serce nie wytrzymuje tylu wzruszeń na raz. Jej wyrafinowane eleganckie kompozycje, idealnie oddające poezję pięknych słów, Monika śpiewa wspaniałym krystalicznym głosem, którego słucham codziennie, gdyż wtedy życie wydaje się lepsze”.