Deklaracja dostępności
2016.06.15 - Przedstawienie pt. ODEJŚCIE GŁODOMORA
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza na przedstawienie pt. ODEJŚCIE GŁODOMORA grupy teatralnej „Młodzieżowy Teatr VANITAS” wg scenariusza Tadeusza Różewicza, które wystawione zostanie w dniu 15 czerwca 2016r. (środa) o godz. 19.00 w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
    W klatce na 40 dni za własną zgodą zostaje zamknięty i wystawiony na widok publiczny tytułowy Głodomór. Czemu służy jego głodowanie? Jak reagują na niego mieszkańcy małego miasteczka? Czy w dobie zalewającej nas z każdej strony ekspresji jest miejsce na zwykłe i skromne głodowanie? Dramat Tadeusza Różewicza zainspirowany opowiadaniem Franza Kafki w wykonaniu członków Teatru Vanitas to próba znalezienia odpowiedzi na pytania o sens poświęcenia i podążania własną drogą, która może w swym braku efektowności stać się dla innych osób niezrozumiała.
Grupa teatralna „Młodzieżowy Teatr VANITAS” działa w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka pod opieką aktora - Radosława Szymona Mazura. WSTĘP WOLNY !!! Zapraszamy