Deklaracja dostępności
Standardy ochrony małoletnich
2017.01.26 - Komedia PÓŁ NA PÓŁ
Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza na komedię, w reżyserii Wojciecha Malajkata, z udziałem Piotra Polka i Piotra Szwedesa pt. PÓŁ NA PÓŁ, która wystawiona zostanie w dniu 26 stycznia 2017r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).
    Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). UWAGA: Dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach oraz dla grup zorganizowanych (od 20 osób) bilety w cenie 30 zł. Szczegółowe informacje w Punkcie Informacji Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29), pod nr tel. 48 611 07 50, e-mail pit@dkkozienice.pl. Serdecznie zapraszamy !!!
Istnieje możliwość rezerwacji biletów on-line.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rezerwacji dostępnym na stronie: www.dkkozienice.pl/index2.php?id=6578

PÓŁ NA PÓŁ Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo…
„Pół na pół” to przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki. Czy można polubić kogoś, kto źle życzy własnej matce? Okazuje się, że i owszem. Robert i Dominik, którzy na początku jawią nam się jako dwa niezbyt sympatyczne typy (jeden chce uciec, bo ma dość opiekowania się na wpół sparaliżowaną staruszką, drugiemu najbardziej zależy na pieniądzach ze spadku), powoli odkrywają coraz mroczniejsze tajemnice, które pokazują, jakim potworem była i jest ich własna matka. Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jej obecność sygnalizuje tylko natarczywy dzwonek, a mimo to mamy świadomość, że nadal jest wszechobecna i wciąż tyranizuje otoczenie, a na dodatek jest „niezatapialna” jak nie przymierzając pani Wilberforce z „Trzeba zabić starszą panią”… Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców. Tekst został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 odbyła się premiera w Nowym Jorku, w listopadzie w Nowym...Sączu. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500.000 widzów. IDZIEMY NA REKORD, CHODŹCIE Z NAMI !
    Reżyseria: Wojciech Malajkat Scenografia: Wojciech Stefaniak Obsada: Piotr Polk, Piotr Szwedes Produkcja: G-INVEST Olaf Gruszka i Piotr Szwedes