www.dkkozienice.pl - 2014.10.26 - FILMOWA NIEDZIELA w KDK


Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka oraz Kino ORANGE
zapraszają na FILMOWĄ NIEDZIELĘ w KDK,
która odbędzie się w dniu 26 października 2014r.

Kino Orange zawita do Kozienic po raz drugi i w sali widowiskowej KDK wyświetli pięć filmów, a wśród nich „Miasto 44”, który był najbardziej oczekiwaną polską premierą tego sezonu, ze spektakularną kampanią promocyjną. Ponadto widzowie będą mogli zobaczyć „Służby specjalne” i „Bogowie”. Nie zabraknie filmów dla najmłodszych „Pszczółka Maja” i „Pudłaki” w wersji 3D.

Bilety do kina można nabyć tylko i wyłącznie na stronie kina WWW.KINOORANGE.PL
lub ewentualnie bezpośrednio w Kozienickim Domu Kultury - od godziny 10.30 w dniu 26 października.


REPERTUAR:
    godz. 11.00 „Pszczółka Maja” (czas trwania: 79 minut)
    godz. 13.00 „Pudłaki 3D” (czas trwania: 97 minut)
    godz. 15.00 „Miasto 44” (czas trwania: 130 minut)
    godz. 17.30 „Bogowie” (czas trwania: 112 minut)
    godz. 20.00 „Służby specjalne” (czas trwania: 115 minut)

OPIS FILMÓW:

godz. 11.00 „PSZCZÓŁKA MAJA. FILM”
Cena biletu: 13 zł
Gatunek: animacja, familijny
Czas trwania: 79 min
Reżyseria: Alexs StadermannGlenn Fraser
Obsada w polskiej wersji językowej: Teresa Lipowska, Krzysztof Ibisz, Jarosław Boberek, Jerzy Kryszak, Ewa Kasprzyk
Ograniczenia wiekowe: Bez ograniczeń
Format: 2D dubbing
Zwiastun: www.youtube.com/watch?v=uihofgYZgTA
Opis: Sympatyczna pszczółka Maja i jej przyjaciele to ukochani bohaterowie milionów nie tylko małych widzów. Ich nowe przygody to jak zawsze potężna dawka znakomitej zabawy i pozytywnych emocji. Film zrealizowany przez jedno z najlepszych studiów animacji na świecie już wkrótce podbije nasze kina i serca.godz. 13.00 „PUDŁAKI 3D DUBBING”
Cena biletu: 16 zł
Gatunek: animacja, przygodowy, familijny
Czas trwania: 97 min
Reżyseria: Graham Annable , Anthony Stacchi
Ograniczenia wiekowe: BO
Format: 3D Dubbing
Zwiastun: www.youtube.com/watch?v=bx6xcyjDLOs
Opis: Pod urokliwymi, brukowanymi uliczkami Serbridge mieszkają Pudłaki, psotne istoty, które nocami myszkują po mieście i kradną dzieci! A przynajmniej tak mówi legenda, w którą ludzie od zawsze wierzyli. A tak naprawdę Pudłaki to nieszkodliwe stworzonka, które noszą kartonowe pudła tak, jak żółwie noszą swoje skorupy, na powierzchnię ziemi wychodzą tylko po popsute urządzenia i inne niepotrzebne ludziom rzeczy, które zmieniają w magiczne wynalazki.
"Pudłaki" to opowieści o stworzonkach, które choć urodę mają nienachalną, to są po prostu przeurocze!
Komedia "Pudłaki" w kinach od 10 października.godz. 15.00 „MIASTO 44”
Cena biletu: 13 zł
Gatunek: dramat, wojenny
Czas trwania: 130 min
Reżyseria: Jan Komasa
Obsada: Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Anna Próchniak, Antoni Królikowski, Tomasz Schuchardt, Monika Kwiatkowska
Ograniczenia wiekowe: 12+
Format: 2D PL
Zwiastun: youtu.be/KEA76l3tLzM
Opis: Miłość w czasach apokalipsy.
Jedna z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat. Film Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców”, to zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o miłości, młodości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego.
„Miasto 44” nie jest filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania. Mimo że rozgrywa się w walczącym Mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. „Miasto 44” nie ma być argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed 70 lat. To zostawiamy historykom. Nie szukamy spiżowych bohaterów. „Miasto 44” nie jest filmem o polityce. Jest filmem o miłości, młodości i walce. – Twórcy filmu „Miasto 44”.godz. 17.30 „BOGOWIE”
Cena biletu: 13 zł
Reżyseria: Łukasz Palkowski
Obsada: Tomasz Kot, Magdalena Czerwińska, Piotr Głowacki, Szymon Piotr Warszawski, Rafał Zawierucha
Zwiastun: www.youtube.com/watch?v=1biE4cOrDPE&feature=youtu.be
Opis: „Bogowie” to oparta na faktach, filmowa opowieść o życiu profesora Zbigniewa Religi, który w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce, udanego przeszczepu serca. Portret wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, profesor przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.godz. 20.00 „SŁUŻBY SPECJALNE”
Cena biletu: 13 zł
Gatunek: kryminał, dramat
Czas trwania: 110 min
Reżyseria: Patryk Vega
Obsada: Olga Bołądź, Wojciech Zieliński, Kamilla Baar, Jan Frycz, Janusz Chabior, Andrzej Grabowski
Ograniczenia wiekowe: 15+
Format: 2D PL
Zwiastun: www.youtube.com/watch?v=xRXG1jA3T5o
Opis: Gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych, politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik (Olga Bołądź), kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie (Wojciech Zieliński) oraz były pułkownik SB (Janusz Chabior). Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują.
Reżyser Patryk Vega wraca do korzeni, tworząc mocne i bezkompromisowe kino. Serwuje nam porażający obraz służb specjalnych we współczesnej Polsce, działających na styku świata polityki, mediów i biznesu.
Znakomite kreacje aktorskie w „Służbach specjalnych” stworzyli czołowi polscy aktorzy: Olga Bołądź, Wojciech Zieliński, Janusz Chabior, Kamilla Baar, Andrzej Grabowski, Agata Kulesza, Jan Frycz, Eryk Lubos oraz Wojciech Machnicki. Zdjęcia do filmu realizowane były w Polsce, Iraku, we Włoszech oraz na Łotwie.
Bóg wybacza. Oni nigdy. "Służby specjalne" na ekranie Kina Orange od 3 października.